fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš vlastniť starobylú francúzsku pevnosť? Postačí ti na to ani nie 50 eur a pomôžeš aj skvelej myšlienke

Máte tip? napíšte nám mailom

Postačí ti ani nie 50 eur a môžeš pomôcť zachrániť  starobylú pevnosť vo Francúzsku.

Neexistuje veľa Slovákov, ktorí by boli vlastníkmi nehnuteľností akými sú hrady, zámky, či pevnosti. Ty teraz takýto nehnuteľný majetok získať môžeš a to za necelých 50 eur. Za túto sumu si totiž môžeš kúpiť pevnosť Chateau le Paluel. Nebudeš síce jej výhradným majiteľom, no svojou čiastkou ju pomôžeš zachrániť.

saint-vincent-le-paluel_dordogne_-_01_vue_sud-sud-est_chateau_du_paluel

Chateau le Paluel, čelila počas druhej svetovej vojny útokom nacistov a po jej skončení sa do vlastníctva istej marockej spoločnosti. Tá ale o pevnosť nejavila záujem a časom tak začala chátrať. Tento stav prinútil miestne úrady konať. Hradby spoločnosti odobrali a pripravili ju na aukciu.

saint-vincent-le-paluel_dordogne_-_02_vue_sud-est_chateau_du_paluel

Hodnota celej tejto francúzskej pevnosti sa odhaduje na zhruba 500-tisíc eur a zakrátko tak vznikla iniciatíva s názvom Adopt A Chateau, ktorá si dáva za cieľ hradby doslova adoptovať. Každému záujemcovi pritom ponúka časť nehnuteľnosti vo výške 50 eur a možnosťou rozhodovať o budúcnosti historickej stavby v demokratickom hlasovaní spolu s ďalšími majiteľmi. Čo nie je žiadna extra výhra, ale pochváliť sa vlastníctvom takejto budovy by sa páčilo mnohým. Navyše tak spravíš dobrý skutok.

Prečítajte si tiež:
POZOR, na Slovensko sa blíži zabijak z Ázie: Ako sa chrániť pred agresívnym sršňom?

saint-vincent-le-paluel_dordogne_-_03_vue_est-sud-est_chateau_du_paluels

Francúzi nemajú na záchranu pevnosti veľa času, pretože aukcia sa bude konať už 21. septembra. Zatiaľ sa iniciatíve podarilo vyzbierať 190-tisíc, čo je celkom slušná suma, ktorá zatiaľ dáva stavbe nádej do budúcna.

saint-vincent-le-paluel_dordogne_-_06_chateau_du_paluel

saint-vincent-le-paluel_dordogne_-_07_porte_chateau_du_paluel

 

Zdroj: Daily Mail

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií