fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Módne prehliadky nie sú len pre dvadsiatky s dlhými nohami. V Izraeli sa konala súťaž krásy preživších holokaust

Máte tip? napíšte nám mailom

Po prvý raz sa netradičná súťaž konala v izraelskom meste Haifa v roku 2012. Vtedy ju sprevádzali zmiešané reakcie, kritici totiž boli toho názoru, že ide o znevažovanie miliónov obetí holokaustu.

Tohtoročnou víťazkou sa stala 93-ročná Tova Ringerová, rodáčka z Poľska, ktorá prišla o svojich rodičov, štyri sestry a starú mamu v koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau.

Do finále postúpilo 12 účastníčok, najmladšia z nich má 74 rokov a stále pracuje ako učiteľka, napriek zdravotným problémom, ktoré súvisia so zápalom pľúc z detstva. Dve z účastníčok sú autorkami kníh so svojimi spomienkami na holokaust. Na súťaži krásy sa zúčastnili aj 81-ročná gynekologička či technička plynových zariadení.

'Miss Holocaust Survivor'

A group of women in their 90s are turning tragedy into triumph with the 'Miss Holocaust Survivor’ beauty pageant.

Zveřejnil(a) SBS News dne Neděle 14. října 2018

Podľa iniciátora projektu Šimona Sabaga ženy, ktoré prežili takú tragédiu, akou bol holokaust, majú právo na pozornosť a nadšenie publika. Rovnaký názor vyjadril aj jeden z divákov, 53-ročný manažér z Nemecka Jan Fischer. Uviedol, že pre jeho generáciu je veľmi dôležité poznať históriu holokaustu a rovnako dôležité je aj podporiť preživších.

Prečítajte si tiež:
Jennifer Aniston opäť inšpiruje. Aj vy môžte byť ako ona!

Organizátorom sa podľa viacerých izraelských médií darí vytvárať počas súťaže atmosféru slávnostnosti i úcty k účastníčkam, ktoré si napriek prežitej tragédii udržali krásu, šarm a optimizmus.

Samotná korunovaná kráľovná krásy uviedla, že je “veľmi šťastná” a vďačná všetkým ľuďom, ktorí do prípravy súťaže “dali toľko srdca”. “Nikdy by som neverila, že v mojom veku budem krásna,” uviedla Tova Ringerová – bývalá klenotníčka – po tom, ako jej do bielych vlasov vsadili korunku kráľovnej krásy.

V Izraeli momentálne žije ešte asi 270.000 ľudí, ktorí počas druhej svetovej vojny v Európe prežili vyvražďovanie Židov.

Zdroj: Teraz.sk, Reuters.com

Foto: Facebook.com/Hindustan Times

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií