Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozvite si domov jeseň: TIETO originálne dekorácie si vyrobíte aj sami

Či sa nám to páči alebo nie, jeseň už pomaly klope na dvere. Ľudia ju často vnímajú ako melancholickú, no pozrite sa okolo, príroda žiari farbami! Vyzdobte si nimi aj svoj interiér!

Dni sa skracujú a my pomaly vyťahujeme teplejšie svetre a kabáty. Vonkoncom však nie je dôvod na smútok za odchádzajúcim letom. Každé ročné obdobie má celkom určite svoje čaro. A jeseň obzvlášť. Príroda nám práve teraz odovzdáva svoje dary, stromy sú plné jabĺk, hrušiek i sliviek, v mestách s vinárskou tradíciou sa organizujú vinobrania a jarmoky, kto by to nemal rád?

Jeseň u vás doma

jesenné dekorácie
Zdroj: Unsplash.com

Čaro domova robia často aj maličkosti, drobnosti, ktoré dotvárajú v našich interiéroch nezameniteľnú domácku” atmosféru. Tu obrázok, tam sviečka, detaily zútulňujúce náš príbytok. Príjemným doplnkom môžu byť aj najrôznejšie aranžmány a dekorácie prispôsobené ročnému obdobiu či sviatkom. Ako si jednoducho a originálne spestriť domov na jeseň? 

Jesenné lístie

Na to, aby ste potešili svoje oko a spríjemnili priestor okolo seba nemusíte byť žiaden florista ani aranžér. Videli ste na prechádzke v parku na zemi krásne sfarbené lístie? Vezmite si ho domov! Ak ho úhľadne uložíte do sklenenej nádoby alebo vázy, v sekunde sa premení na krásny bytový doplnok. Ak by ste sa chceli pohrať trošku viac, vytvorte si z pekných farebných kúskov girlandu. Či si ju umiestnite nad krb, alebo do okna, je už len a len na vás!

jesenné dekorácie
Zdroj: Unsplash.com

Gaštany nielen pre deti

Určite si spomínate na výtvarnú výchovu na základnej škole, kedy ste z gaštanov a špajdlí vyrábali postavičky. Ak máte malé deti, tak si s nimi zaspomínajte na svoje detské časy a namiesto pozerania rozprávok si spolu vyrobte gaštanovú stonožku. Ak by ste ale chceli zabaviť seba, vyskúšajte gaštany ponalepovať na polystyrénový veniec tavnou pištoľou, doplňte ich orieškami, či šípkami a vyzdobiť si môžete aj vchodové dvere. Fantázii sa medze nekladú! 

jesenné dekorácie
Zdroj: Pexels.com

Tekvice nepatria len k Halloweenu

Viete si predstaviť jeseň bez malých či väčších farebných tekvičiek? Zrejme nie, pretože sú jednou z najtypickejších jesenných dekorácií. Momentálne sa môžeme stretnúť aj s množstvom ozdobných šľachtených druhov, ktoré stačí vyložiť do peknej misky a dekorácia je na svete. Ak by ste však mali náladu tvoriť viac, použite tekvičku ako základ. Zrežte vrch, vyberte dužinu a jadierka a do vzniknutej nádobky” vložte piaflor. Ten zabezpečí nielen fixáciu, ale aj vlahu pre všetky kvietky, vetvičky či listy, ktoré si do tekvice nadekorujete.

jesenné dekorácie
Zdroj: Unsplash.com

Zdroj: mojdom.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií