fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 faktov o vagíne, ktoré ste určite nevedeli!

Máte tip? napíšte nám mailom

Myslíte si, že viete o vagíne všetko? Rozhodne nie! Ženské lono v sebe ukrýva množstvo zaujímavých faktov, o ktorých ste dodnes ani netušili.

O panenstvo môžete prísť kedykoľvek

O panenstvo môžte prísť jednoducho. Nielen pri prvon sexe, ale napríklad aj pri bicyklovaní, gymnastike či inej športovej aktivite.

Rastie vzrušením

Dĺžka priemernej vagíny je 8-10cm. Avšak počas vzrušenia sa dokáže zväčšiť až o 200%.

Vagína je silnejšia ako penis

Muži sa zvyknú chváliť svojím penisom a jeho výkonom. Avšak v porovnaní s vagínou sú dávno za ženami. Ženské lono je oproti penisu oveľa silnejšie. Nielenže žena môže mať po sebe viac orgazmov, ale vagínou dokáže zdvihnúť aj viac ako 10 kilogramov.

Najvyšší počet orgazmov dosiahnutých  v priebehu hodiny u ženy je neuveriteľných 136! Zatiaľ čo mužský rekord je len 16!

Zdroj: Unsplash

Spermie sú pre vagínu prospešné

Mužské spermie majú pozitívny účinok na vagínu. Sú bohaté na bielkoviny, vitamíny a mastné látky, vyživujú sliznicu a zabraňujú vaginálnej suchosti.

Krstné meno pre dievča

Nie, nie je to vtip. Neznámy pár v Amerike podal na úrad žiadosť o zaregistrovanie mien pre ich dcéry, dvojčatá. Zamestnanci im však nevyhoveli a ich žiadosť bola zamietnutá. Našťastie! Aké utrpenie by to bolo, keby sa dievčatá skutočne volali “Vagína” a “Klitoris”.

Prečítajte si tiež:
Vrtkavé jesenné počasie nás núti siahnuť po dáždniku. Toto sú originálne kúsky, ktoré budeš chcieť!
Zdroj: Unsplash

Prales alebo trávnik?

Dĺžka života vlasu na hlave je 2 roky,  chĺpku na ohanbí len 3 týždne.  Ten ale narastie len do určitej dĺžky, následne odpadne. Muži sa preto nemusia báť, že nájdu ženskú vagínu zarastenú až po… Veď viete pokiaľ.

Vagína a jej čistota

Vagína ma samočistiaci mechanizmus. Vaginálne sprchy preto nie sú absolútne doporučované, pretože narušujú intímnu flóru ženy.

Sex vagíne prospieva

Ženská vagína  je sval. A ako vieme, všetkým svalom prospieva tréning. Čím viac sexu žena má, tým viac bude jej vagína “vypracovaná”. Naopak, v obdobiach sexuálnej abstinencie majú steny vagíny tendenciu byť mäkkšie a slabšie.

O vagine jogurt
Zdroj: Unsplash

Vagína a baktérie

V ženskej vagíne sa nachádza množstvo baktérií, ktoré sú, samozrejme, prospešné. Jednu z nich dokonca nájdete aj v jogurte.

Vagína a kozmetika

Vagína obsahuje látku nazývanú skvalén. Tá má fukciu prírodného lubrikantu. Skvalén je častokrát súčasťou kozmetických výrobkov. Túto látku však výrobcovcia nezískavajú od žien, ale zo žraločej pečene.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií