fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 faktov o penise, ktoré ste určite nevedeli!

Máte tip? napíšte nám mailom

Penis! O tomto mužskom, ale aj ženskom zdroji potešenia sa hovorí neustále. V dobrom aj v zlom. My vám prinášame 10 zaujímavých faktov, ktoré by ste o mužskej pýche mali vedieť!

Rekord v dĺžke penisu

Jonah Falcon, muž ktorý drží rekord „najväčší penis na svete”. V pokoji meria jeho penis 23,14 centimetrov, pri erekcii 34,19 centimetrov.  Pôsobivé? Pri vagíne, ktorá je hlboká asi 8 až 10 centimetrov ani nie… alebo?

Vždy hore!

Muž môže mať niekoľko desiatok erekcií počas 24 hodín. Jedenásť erekcií cez deň a asi deväť počas noci. Tieto erekcie vśak nie sú vždy spojené so sexuálnymi myšlienkami. Často sú spojené s nedobrovoľnými reflexmi, ktoré sú znakom dobrého fyzického zdravia.

penis
Zdroj: Pxhere.com

Penis v histórii

V 19. storočí sa verilo, že muži sa narodili so zásobou spermií a že by si ju mali chrániť. Masturbácia bola zakázaná a niektorí muži dokonca spali so závažím pripevneným na penise, aby sa vyhli nočnej erekcii.

Menší a menší

Penis má tendenciu zmenšovať sa z generácie na generáciu. Štúdia, ktorá analyzovala viac ako 25 000 mužov naznačila, že pred desiatimi rokmi bola priemerná veľkosť penisu 15,24 centimetrov. Dnes je priemer 12,95 centimetrov. Za túto stratu troch centimetrov je zodpovedných niekoľko environmentálnych príčin vrátane vystavenia pesticídom a iným škodlivým látkam.

Prečítajte si tiež:
Matka potrestala svoju vlastnú dcéru, ktorá šikanovala dievča trpiace rakovinou. Zaslúžila si takýto trest?
Fakty o penise
Zdroj: Pexels.com/pixabay

Miesto ruky penis

V Austrálii, kmeň Walibri nepoužíva ako pozdrav podanie ruky, ale zdraví sa použítím penisu.

Obrezaný, neobrezaný

Jedným z hlavných dôvodov obrezania je okrem náboženstva aj zdravie. Niektorí muži môžu počas erekcie pociťovať bolesť, nakoľko majú zúženú predkožku a teda, nie je možné ju voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. V takom prípade sa lekári rozhodnú pre obriezku. Pokiaľ ide o ženské preferencie, zdá sa, že obriezka nepatrí k základným preferenciám žien, pri výbere sexuálneho partnera.

Existuje dokonca až viac ako 80 operačných postupov závisiacich od jednotlivých kultúr, kultov, náboženstva, či rituálov, ako muža o predkožku pripraviť.

Dva penisy

Diphalia je názov veľmi zriedkavého defektu genitálií, pri ktorom má muž dva penisy. Toto „ochorenie” postihuje 1 z 5,5 milióna narodených chlapcov. Mať dva penisy však nie je žiadna výhoda. Tento defekt býva často spojený s problémami s vylučovaním a aj preto sa mnoho mužov sa rozhodne pre odstránenie jedného z penisov.

Penis sa môže zlomiť

Penis nie je kosť, ale prekvapivo sa môže zlomiť. Zlomený penis je často dôsledkom drsného sexu, prípadne sa môže zlomiť, keď muž s erekciou spadne z postele. Zlomený penis nie je ale žiadna zábava. Toto zranenie môže byť veľmi bolestivé.

Prečítajte si tiež:
NASA si pomýlila slnko s mesiacom! Ako je to vôbec možné?

Zničiť si ho môžete aj sami

Tabak, alkohol a drogy majú veľmi negatívny vplyv na erekciu. Pôsobia priamo na krvný obeh a môžu spôsobiť poruchu erektilnej dysfunkcie.

Rakovina penisu

Podľa britskej asociácie Orchid, ktorá sa špecializuje na liečbu rakoviny u mužov, je tento typ rakoviny stále neznámou. Avšak rakovinu penisu je možné tak, ako iné druhy rakoviny liečiť, ak sa zistí včas. Preto, ak objavíte na svojom či partnerovom penise niečo neobvyklé, neváhajte navštíviť lekára.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií