Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

,,Toto neni film. Toto je život.“ Kedy si budete môcť pozrieť premiéru Rytmusovho filmu Sídliskový sen

Rytmus a jeho film

Milovaný aj nenávidený – aj takto by sme mohli označiť rappera Rytmusa. Tento hudobno-dokumentárny film odkrýva Rytmusove vzťahy s rodinou, detstvo, dospievanie, rasové výsmechy, prvé kroky k hudbe a sláve. Z mladého rómskeho čašníka sa stáva najznámejší rapper na Slovensku aj v Čechách. Idol mladých si svoju cestu na vrchol vyšliapal sám a dnes vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, jeho videá na Youtube si pozrelo už vyše 200 miliónov ľudí a teraz prichádza s týmto časovozberným filmom o sebe, svojej minulosti a svojom doterajšom živote. Dnes je Rytmus známy svojim pestrým slovníkom, tetovaniami, zlatými retiazkami, hodinkami a luxusom, ale najmä kvalitným rapom.

Rytmusov sídliskový sen

Film vznikal 8 rokov, jeho tvorcom je Miro Drobný, ktorý ho zároveň aj financuje. Okrem Rytmusa v ňom budete môcť vidieť aj jeho rodinu ( mama, otec, sestry, brat, neter, nevlastný otec), učiteľov a spolužiakov, expriateľky, súčasnú partnerku Daru ale tiež jeho „kolego-kamarátov“ akými sú Ego, Anys, Rosaldo a mnohí ďalší (ne)známi ľudia.

Film bude mať predpremiéru 18.8.2015 v Bratislave, 19.8.2015 v Prahe a premiéru vo všetkých kinách na Slovensku a v Česku 20.8.2015. Predpokladaná návštevnosť filmu v kinách je 100.000 divákov v troch krajinách ( Slovensko, Česko, Poľsko; Špeciálne projekcie sa uskutočnia aj v Indii v spolupráci so SK veľvyslanectvom v Dillí). V roku 2015 sa bude premietať v období august – december. Tí, ktorí ho však v kinách nestihnú, si ho môžu pozrieť v televízii – vysielať ho budú hlavné komerčné televízie, ale ešte nie je známe kedy. Už teraz je však známe, že kníhkupectvo Martinus.sk bude predávať Sídliskový sen na DVD. Predbežný termín jeho vydania je 15.12.2015.

Pozrite si aj video k filmu:

Zdroj: sidliskovysen.sk, youtube.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií