fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6 najlepších erotických filmov, ktoré nedopozeráte dokonca

Ak patríte tiež k tým, ktorí nevedia, čo už od radosti pozerať, zmeňte trocha žáner a pozrite si pikantné filmové skvosty, ktoré pošteklia nielen ušká.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vybrali sme najlepšie erotické filmy, ktoré sa oplatia pozrieť. V tomto výbere nájdete filmy od roku 2010. O starších erotických klasikách sa popísalo už dosť, preto sme sa zamerali na tie novšie.

The Duke of Burgundy (2014)

Na chátrajúcom šľachtickom sídle žije zberateľka motýľov Cynthia so svojou milenkou Evelyn v prevedení herečiek Sidse Babett Kundsen a Chiara D´Anna. Vo svojom trochu výstrednom svete sa oddávajú rafinovaným erotickým hrám. Filmová lahôdka sa vyznačuje podmanivou a zmyselnou atmosférou, výraznou hudobnou zložkou a odkazmi na sexploatačné filmy 60. a 70. rokov. Vo filme sa stretnete s poriadnou dávkou poetiky s orientáciou na motýle, nad ktorými  treba premýšľať a hľadať súvislosti.

Shame (2011)

Stud od režiséra Steve McQueena patrí ku ťažšie stráviteľným filmom. Psychologicky je náročnejší na sledovanie, ale o to viac uveriteľnejšie sú jeho postavy. Hlavný hrdina Brandon – Michael Fassbender – rozpráva klasický príbeh o tom, ako sa sťažujeme, keď niečo nemáme a tiež, ako sa sťažujeme, keď nám to niečo chýba. Brandonová vnútorná spokojnosť a sloboda sú deformované do sexuálnej závislosti a spoločenskej i osobnej frustrácie. Shame je mrazivou analýzou vyprázdnenosti súčasnej produktívnej generácie, v ktorej sa neschopnosť lásky, citu a komunikácia s ostatnými transformuje do patologickej závislosti na cyklicky sa opakujúcich sexuálnych aktivitách.

Prečítajte si tiež:
Takmer v každom filme od Disney alebo Pixar môžeš nájsť tajný kód A113. Vieš, čo znamená?

Room in Rome (2010)

Jedna noc, jedna izba a dve ženy v najerotickejšom meste – Ríme. Vo filme však ide viac ako o obyčajné soft porno. Hlavné hrdinky sa snažia vzdialiť od všedného života a chcú zažiť niečo nové.

La Vie d’Adèle (2013)

Léa Seydoux, ktorá obsadila hlavnú rolu, prehlásila, že keby film nakrúcali v USA, už dávno by boli vo väzení. Film zachytáva silnú tému dvoch zamilovaných mladých žien. Film natočil tunisko-francúzsky režisér. Adèle je zmätená zo svojej sexuality. Neúspešne sa pokúša byť s mužom, aby pochopila, ako sa cíti. Keď však do jej života vstúpi modrovlasé dievča, je z toho celá bez seba. Film v Cannes získal zlatú palmu.

Love (2015)

Tam, kde ostatné filmy končia, Gaspar Noé a jeho Love začína. A v žiadnom zábere neuhne ani o milimeter, a to aj v momente, keď dôjde k vyvrcholeniu. Je vidieť, že Gaspar Noé je egoistický a s radosťou zašiel ešte o kus ďalej. Murphy a Electra spája mimoriadne nabitý vzťah, ktorý prekračuje všetky čiary každým dňom závislosti. Keď pokračujú so svojimi neukojenými túžbami ďalej, ich experimenty prinútia pozvať do postele inú ženu a celé to ukončiť dlhým plačom.

Prečítajte si tiež:
Životný príbeh Freddieho Mercuryho sa dočkal filmového spracovania

Nymphomaniac: Volumes I & II (2013)

Aby sme nezabudli asi na ten najznámejší erotický film v našich končinách – na Nymfomanku. Ak ste ho ešte nevideli, určite ho zaraďte do repertoáru. Má hneď dve časti, ktoré zhltnete na jeden večer. Slobodný, osamelý, ale múdry muž Seligman objaví ženu ležiacu zbitú na ceste a odprevadí ju späť do svojho domu. Je to nymfomanka s vlastnou diagnostikou, ktorá mu začne rozprávať svoj príbeh o tom, ako sa na to miesto svojho života dostala.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj csfd
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií