fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trnavské Nádvorie ponúka študentom ubytovanie zdarma. Pozrite sa, ako málo stačí, aby ste ho získali aj vy

Máte tip? napíšte nám mailom

Nie je to tak dávno, čo v Trnave vyrástlo kultúrne centrum Nádvorie. Zaujalo svojou architektúrou, ale takisto aj filozofiou. Stretávajú sa tam intelektuáli, hipsteri, milovníci dizajnu a slovenských lokálnych výrobcov, pivka, dobrého jedla a predovšetkým kultúry. Či už ide o koncerty, premietania filmov alebo čítačky.

Nádvorie – priestor súčasnej kultúry

Nádvorie je príjemné vnútorné námestie v centre Trnavy, na ktorom sa nielen príjemne oddychuje, ale môžete tu zažiť aj pestrý program od vystúpení hudobných kapiel až po alternatívne vianočné trhy. Spoločne funguje s organizáciami, ktoré v Trnave už dlhodobo úspešne pôsobia.

Väčšinu programu Nádvoria tvorí kultúrne centrum Malý Berlín. Spolupodieľa sa na ňom aj komunitná organizácia Kubik, prvý trnavský coworking, a tiež Trnavské Rádio. Priamo na Nádvorí nájdete aj čerstvý domáci chlieb z remeselnej pekárničky Chlieb Náš, dobré jedlo a pivo vám ponúkne bistro Akademia. Hneď za rohom je jedna z najkrajších slovenských kaviarní Thalmeiner. Nevynechajte pekné veci Made in Slovakia v dizajnovom obchodíku Kumšt. Nádvorie je priestor súčasnej kultúry v najširšom zmysle slova.

Kampus na Nádvorí

Prednedávnom na svojej stránke zverejnili oznam o tom, že najšikovnejší študenti a študentky majú možnosť bývať v priestoroch Nádvoria. ZADARMO.

Kampus, ako tento novučičký “internát” nazývajú, dáva priestor mladým, ktorí majú záujem zúčastňovať sa na dianí okolo seba a spoluvytvárať hodnoty. Vďaka štipendiu formou ubytovania na celý školský rok sa snažia študentov motivovať k tomu, aby sa zapájali už pred ukončením štúdia do množstva projektov, ktoré spoluorganizuje o.z. Nádvorie, mesto Trnava alebo ostatné organizácie či jednotlivci. Tak môžu rozvíjať svoje schopnosti a pretavovať do praxe znalosti nadobudnuté v rámci štúdia.

Nie je to teda úplne zadarmo (a ani za pekný úsmev). Treba sa zaujímať, mať otvorené oči, vnímať, vymýšľať. Pretože lenivosťou nič nedosiahneme. Ani rečami o tom, ako sa to či ono nedá.

Zveřejnil(a) BoysPlayNice dne Středa 18. července 2018

Okrem ubytovania vybraným záujemcom poskytnú aj možnosť mentoringu, nadobúdania cenných skúseností pomocou stáží a najmä vytvárania si vzťahov a kontaktov s množstvom inšpiratívnych ľudí.

Čo treba splniť?

Samozrejme, treba počítať s tým, že o túto atraktívnu ponuku sa bude uchádzať množstvo študentov. U tých najšikovnejších je vyššia pravdepodobnosť, že bezkonkurenčne najlepší intrák v Trnave budú môcť nazývať svojím prechodným domovom. Treba splniť tieto podmienky:

 • Vek minimálne 18 rokov.
 • Študent denného bakalárskeho štúdia na niektorej z trnavských škôl.
 • Životopis.
 • Stručný motivačný list (V ňom popíšte svoje doterajšie projekty, práce alebo vytvorené diela; v ďalšom bode to, čo chcete priniesť Nádvoriu v akademickom roku 2018/2019; v poslednom bode to, na čom aktuálne pracujete.).
 • Esej v rozsahu maximálne 600 slov na jednu z troch tém:
  • Študovať vysokú školu je strata času.
  • Existuje spravodlivosť?
  • Fake news by mali byť zakázané zákonom.
 • Predloženie prospechu (maturitné vysvedčenie alebo výpis z AIS).
 • Absolvovanie osobného pohovoru.

Uzávierka online prihlášok je 7. septembra, tak dlho neváhajte.

Držíme palce a veríme, že kompetentní vyberú tých najlepších z najlepších. Nestrácajme však (my, všetci ostatní) entuziazmus a túžbu robiť z nášho okolia pekné miesto na život.

Zdroj: https://www.facebook.com/nadvorie/

Foto: https://scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/37278568_2252889638071855_6507806323176898560_n.jpg?_nc_cat=0&oh=a067d8abbc500e25e803d1eb76903893&oe=5C31A5A4

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií