fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trnavské Nádvorie ponúka študentom ubytovanie zdarma. Pozrite sa, ako málo stačí, aby ste ho získali aj vy

Nie je to tak dávno, čo v Trnave vyrástlo kultúrne centrum Nádvorie. Zaujalo svojou architektúrou, ale takisto aj filozofiou. Stretávajú sa tam intelektuáli, hipsteri, milovníci dizajnu a slovenských lokálnych výrobcov, pivka, dobrého jedla a predovšetkým kultúry. Či už ide o koncerty, premietania filmov alebo čítačky.

Nádvorie – priestor súčasnej kultúry

Nádvorie je príjemné vnútorné námestie v centre Trnavy, na ktorom sa nielen príjemne oddychuje, ale môžete tu zažiť aj pestrý program od vystúpení hudobných kapiel až po alternatívne vianočné trhy. Spoločne funguje s organizáciami, ktoré v Trnave už dlhodobo úspešne pôsobia.

Väčšinu programu Nádvoria tvorí kultúrne centrum Malý Berlín. Spolupodieľa sa na ňom aj komunitná organizácia Kubik, prvý trnavský coworking, a tiež Trnavské Rádio. Priamo na Nádvorí nájdete aj čerstvý domáci chlieb z remeselnej pekárničky Chlieb Náš, dobré jedlo a pivo vám ponúkne bistro Akademia. Hneď za rohom je jedna z najkrajších slovenských kaviarní Thalmeiner. Nevynechajte pekné veci Made in Slovakia v dizajnovom obchodíku Kumšt. Nádvorie je priestor súčasnej kultúry v najširšom zmysle slova.

Kampus na Nádvorí

Prednedávnom na svojej stránke zverejnili oznam o tom, že najšikovnejší študenti a študentky majú možnosť bývať v priestoroch Nádvoria. ZADARMO.

Kampus, ako tento novučičký “internát” nazývajú, dáva priestor mladým, ktorí majú záujem zúčastňovať sa na dianí okolo seba a spoluvytvárať hodnoty. Vďaka štipendiu formou ubytovania na celý školský rok sa snažia študentov motivovať k tomu, aby sa zapájali už pred ukončením štúdia do množstva projektov, ktoré spoluorganizuje o.z. Nádvorie, mesto Trnava alebo ostatné organizácie či jednotlivci. Tak môžu rozvíjať svoje schopnosti a pretavovať do praxe znalosti nadobudnuté v rámci štúdia.

Nie je to teda úplne zadarmo (a ani za pekný úsmev). Treba sa zaujímať, mať otvorené oči, vnímať, vymýšľať. Pretože lenivosťou nič nedosiahneme. Ani rečami o tom, ako sa to či ono nedá.

Zveřejnil(a) BoysPlayNice dne Středa 18. července 2018

Okrem ubytovania vybraným záujemcom poskytnú aj možnosť mentoringu, nadobúdania cenných skúseností pomocou stáží a najmä vytvárania si vzťahov a kontaktov s množstvom inšpiratívnych ľudí.

Čo treba splniť?

Samozrejme, treba počítať s tým, že o túto atraktívnu ponuku sa bude uchádzať množstvo študentov. U tých najšikovnejších je vyššia pravdepodobnosť, že bezkonkurenčne najlepší intrák v Trnave budú môcť nazývať svojím prechodným domovom. Treba splniť tieto podmienky:

 • Vek minimálne 18 rokov.
 • Študent denného bakalárskeho štúdia na niektorej z trnavských škôl.
 • Životopis.
 • Stručný motivačný list (V ňom popíšte svoje doterajšie projekty, práce alebo vytvorené diela; v ďalšom bode to, čo chcete priniesť Nádvoriu v akademickom roku 2018/2019; v poslednom bode to, na čom aktuálne pracujete.).
 • Esej v rozsahu maximálne 600 slov na jednu z troch tém:
  • Študovať vysokú školu je strata času.
  • Existuje spravodlivosť?
  • Fake news by mali byť zakázané zákonom.
 • Predloženie prospechu (maturitné vysvedčenie alebo výpis z AIS).
 • Absolvovanie osobného pohovoru.

Uzávierka online prihlášok je 7. septembra, tak dlho neváhajte.

Držíme palce a veríme, že kompetentní vyberú tých najlepších z najlepších. Nestrácajme však (my, všetci ostatní) entuziazmus a túžbu robiť z nášho okolia pekné miesto na život.

Zdroj: https://www.facebook.com/nadvorie/

Foto: https://scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/37278568_2252889638071855_6507806323176898560_n.jpg?_nc_cat=0&oh=a067d8abbc500e25e803d1eb76903893&oe=5C31A5A4

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"