Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

UFC zápasník sa vzdal zápasenia a rozhodol sa pomáhať v Keni. Vďaka nemu bolo oslobodených mnoho otrokov a ľudia získali aj vodu

Niekdajší zápasník UFC sa dnes venuje charite.

Justin Wren sa venoval profesionálnemu zápaseniu UFC a viac než 13x sa mu podarilo v zápasoch vyhrať. Splniť si tento sen sa mu podarilo ešte v osemnástich rokoch, no začal trpieť depresiami a začal užívať aj drogy. Keď mal 23 rokov, pokúsil sa dokonca o samovraždu. Keď bol skutočne na dne, uvedomil si, že chce spraviť pre tento svet niečo skutočne zmysluplné, pretože to je to, na čom skutočne záleží.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Keď sa dozvedel o Pygmejoch, ktorí otrokárčili v Kongu a jedinou ich odmenou boli 2 banány denne, z ktorých musela vyžiť celá rodina, vedel, že im musí pomôcť. „Bojoval som proti ľuďom, no uvedomil som si, že musím bojovať za ľudí,“ vysvetlil svoje odhodlanie Justin.

Zdroj: BoredPanda

„Bola by hlúposť prísť za otrokármi a len tak im povedať: „Hej, chceme oslobodiť tých ľudí.“ Treba úctivo pristupovať k obom stranám. Nemožno jednu stranu milovať a druhú nenávidieť,“ objasnil Justin, ktorý na zmier medzi otrokármi a otrokmi využil vodu. Spolupracoval s organizáciou Water4 a zároveň založil aj vlastnú charitatívnu organizáciu s názvom Fight for the Forgotten. Vo svojej charite zamestnal miestnu pracovnú silu a poskytol im tak platenú prácu, pri ktorej si miestni vŕtali studne v neprístupných oblastiach.

Zdroj: BoredPanda

Justin so svojou charitatívnou činnosťou začal pred ôsmymi rokmi a dodnes vykonal niekoľko expedícií a charitatívnych akcií, aby pomohol Pygmejom. Časť vlastných zárobkov dokonca využil na to, aby týmto ľuďom kúpil pôdu a postavil studne, aby sa tak zlepšil zdravotný stav Pygmejov a predišlo sa zbytočným úmrtiam a nákazlivým ochoreniam, ktoré spôsobuje znečistená voda.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

 

 

Zdroj: BoredPanda

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií