fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukončia sa roztržky v kráľovskej rodine pohrebom? Prečo Meghan Markle nepríde na pohreb?

“Spoločný smútok nad smrťou Princa Philipa je „ideálnou príležitosťou“ na nápravu akýchkoľvek sporov v kráľovskej rodine”, uviedol bývalý premiér Sir John Major.

Máte tip? napíšte nám mailom

Sir John, ktorý dohliadal na princov Williama a Harryho po smrti ich matky, uviedol, že dúfa, že spoločný smútok ukončí akékoľvek spory medzi dvojicou.

Povedal tiež, že kráľovná potrebuje čas na smútok za svojim manželom. Bývalý minister tak urobil po tom, ako Canterburský arcibiskup vzdal hold vojvodcovi pri spomienkovej službe.

Počas bohoslužby v katedrále v Canterbury , ktorá sa vysielala aj online, Justin Welby uviedol, že „pre kráľovskú rodinu, ako aj pre všetky ostatné, nemôžu žiadne slová zmieriť smútok z úmrtia blízkeho“.

Arcibiskup by mal v sobotu viesť aj vojvodov pohreb, na ktorom sa majú zúčastniť obaja princovia William a Harry. Vojvoda zo Sussexu priletí na pohreb z USA, aj keď ešte stále nie je jasné, kedy.

Jeho manželka Meghan Markle, ktorá je tehotná, musí na príkaz lekára zostať doma v Kalifornii. Princ z Walesu a členovia kráľovskej rodiny budú pred pohrebom na hrade Windsor kráčať za rakvou.

Kardinál Vincent Nichols, hlava katolíckej cirkvi v Anglicku a vo Walese, navrhol, že stretnutie na Filipovom pohrebe by mohlo pomôcť vyliečiť akékoľvek napätie.

Prečítajte si tiež:
Meghan v Hollywoode, Harry doma: Bude z neho otec na plný úväzok?

Sir John, ktorý bol oficiálne ustanovený za osobitného strážcu princov po tom, čo ich matka Diana, princezná z Walesu, zomrela v roku 1997, pre BBC One Andrew Marr Show uviedol „Škrípanie v kráľovskej rodine, o ktorom sa teraz tak veľa hovorí, by sa mohlo skončiť práve týmto.”

A dodal: „V súčasnosti zdieľajú smútok kvôli smrti svojho starého otca. Myslím si, že toto je ideálna príležitosť. Veľmi dúfam, že sa vzťahy napravia.“

Obdobie štátneho smútku sa skončí 17. apríla, kedy sa v kaplnke svätého Juraja na Windsorskom zámku bude konať pohreb princa Philipa. Národná minúta ticha sa bude konať súčasne so začiatkom bohoslužby o 15:00. Princ Philip zomrel v piatok vo veku 99 rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií