Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina krok za krokom demilitarizuje Krym, tvrdí šéf Zelenského kancelárie

Predstavitelia boli pri popisovaní aktivít v oblasti opatrní, keďže ukrajinská protiofenzíva za štyri mesiace dosiahla len menšie zisky.

15.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinskí vojaci sa podľa kancelárie ukrajinského prezidenta „uchytili na východnom brehu rieky Dnipro“. Šéf kancelárie Andrij Jermak podľa webu news.sky.com povedal, že ukrajinské obranné sily napriek negatívnym prognózam dosiahli pokrok v Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Krok za krokom demilitarizujú Krym. Prekonali sme 70 % vzdialenosti,“ povedal v komentároch zverejnených na webovej stránke Zelenského kancelárie. „A naša protiofenzíva sa rozvíja,“ dodal Jermak.

Predstavitelia boli pri popisovaní aktivít v oblasti opatrní, keďže ukrajinská protiofenzíva za štyri mesiace dosiahla len menšie zisky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

V prvých dňoch invázie sa Rusko zmocnilo Chersonskej oblasti a držalo západný breh Dnipra. Neskôr však toto územie opustilo a z nových pozícií na východnom brehu sa zameralo na iné mestá. Ukrajinci oslobodili mesto Cherson minulý rok v novembri.

Viac k témam: bitka o Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina krok za krokom demilitarizuje Krym, tvrdí šéf Zelenského kancelárie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií