fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Umenie zvádzania burlesque: Čo všetko sa skrýva za týmto tajomným slovom?

Máte tip? napíšte nám mailom

Burlesque tanečnice sú zvodné a talentované krásne ženy. Ich show nie je lacná, ale noblesná. Dôvtipným spôsobom predvádzajú umenie zvádzania na svojom publiku.

Umenie zvádzania – čo je to burlesque?

Nie každému sa to páči. Konzervatívni ľudia len pohoršene krútia hlavou. Burlesque ale nie je len o nahých ženských telách. Skrýva sa za ním omnoho viac a v skutočnosti sa jedná o celkom vznešené slovo. Ide o umelecké predstavenie, s nejakým príbehom. Nedá sa porovnať so striptízom, v ktorom ide iba o nahotu. V prípade burlesque ide o niečo viac – noblesu, eleganciu, krásu tela, emócie.

Luxusné zvádzanie s pravidlami

Vystúpenia burlesque majú svoj príbeh so začiatkom aj koncom. Vystúpenie podčiarkuje správna hudba a rôzne ďalšie netradičné prvky. Všeobecne sa dá povedať, že tanečnica sa neodhaľuje celá – bradavky ostanú zakryté a nohavičky neklesnú celkom nízko. Musia hudbu precítiť a tváriť sa sebavedome. Neexistuje presná choreografia – len vášeň pre hudbu a tempo.

https://www.instagram.com/p/wb7i7GmRyk/

Krásne ženy a krásne doplnky

Burlesque sa nedá označiť za lacné predstavenie. Ženy si dávajú záležať na mnohých detailoch. Nie je to len o dokonalom a výraznom make-upe, ktorý podčiarkne ich prirodzenú krásu. Bežne sa obliekajú do korzetov a podväzkov, zdobia sa šperkami, trblietami, pierkami a perlami. Rafinované kostýmy sú pútavé a krásne – na svoje si prídu nielen muži, ale aj ženy. Nie je totiž dôležité, že performancerka sa odhalí, ale spôsob, akým to urobí. Fascinujúce je aj to, čo je zahalené.

Bude to horúce

Ak sa rozhodnete navštíviť burlesque show, treba sa pripraviť na veľkolepé predstavenie. V okamihu, ako zaznie hudba, sa objavia zimomriavky a je možné, že nezmiznú až do konca predstavenia. Predstavenie nabité erotikou zanechá vo svojich návštevníkoch hlboký dojem. Ženy sa môžu nechať inšpirovať a umenie zvádzať môžu vyskúšať aj na svojom partnerovi. Podporuje sebavedomie, rozvíja predstavivosť a tvorivosť. Je to skôr o pošteklení fantázie a snahe podráždiť mužovu predstavivosť. Zvodné kroky, hladkanie sa po celom tele – to je len zlomok toho, čo môžete na predstavení vidieť. Vek či hmotnosť nerozhodujú.

Najznámejšia burlesque tanečnica

Keď sa povie burlesque, väčšia ľudí si predstaví Ditu von Teese, ktorá  sa ikonou stala aj vďaka manželstvu s búrlivákom Marilynom Mansonom. Je to krásna žena, ktorá po štyridsiatke akoby rozkvitla. Vek by ste jej ale hádali ťažko. Štíhla postava, porcelánová pleť, havranie vlasy a výrazný červený rúž z nej robia mladicu. Miluje klasický retro štýl a ženskosť z nej kričí na kilometre. Jej show bývajú vypredané a zažiť ich je skutočným zážitkom.

Prečítajte si tiež:

PIKANTNÉ FOTKY: Fotograf zachytil zmyselné tanečnice v šteklivých polohách

Videli ste niekedy burlesque show? Aké ste z nej mali pocity? Dajte nám vedieť do komentára!

Zdroj: gaudeo.sk  fici.sme.sk  idnes.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií