Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úrad verejného zdravotníctva vyzýva ľudí, aby zvážili návštevu priestorov, v ktorých sa nerešpektujú opatrenia

Úrad verejného zdravotníctva vyzýva ľudí, aby dôsledne zvážili návštevu priestorov, v ktorých sa nerešpektujú opatrenia proti šíreniu COVID-19.
,,So všetkou pokorou vyzývame ľudí, aby v záujme ochrany svojho zdravia rešpektovali platné nariadenia. Ich cieľom je spomaliť šírenie nákazy.
Prosíme verejnosť, aby dôsledne zvážila návštevu priestorov, v ktorých sa nerešpektujú opatrenia proti šíreniu COVID-19. V tejto situácii je mimoriadne dôležitá osobná zodpovednosť každého z nás. Chránime tým seba aj svojich blízkych.
Niektorí prevádzkovatelia budú dnes a možno i po najbližšie dni obchádzať platné vyhlášky. Tým sa môže zhoršiť situácia a oddiali sa uvoľňovanie opatrení a návrat do normálneho života. Úmyselné obchádzanie pravidiel, ktoré nás chránia, môže bohužiaľ viesť k exemplárnym sankciám.
Veľmi neradi by sme sa dostali do tejto situácie, pretože podnikateľský sektor je počas pandémie aj tak ťažko skúšaný. Ak to však bude potrebné, budeme k tomu musieť v záujme ochrany zdravia pristúpiť.
Naším poslaním je chrániť vaše zdravie – pomôžte nám v tom,“  informujú na sociálnej sieti.

 

Otvorili viac ako 40 prevádzok

V Košiciach sa rozhodli otvoriť cez 40 podnikov. K ďalšiemu otvoreniu podnikov vyzýva celoslovenská občianska iniciatíva: Bojujeme za naše gastro. Cieľom iniciatívy je, aby sa otvorili všetky gastro prevádzky: ,,Priatelia, máme 8 dní na to, aby sme slobodne podnikali, aj napriek nejakej pokute a represii,“ informujú na sociálnej sieti. Ich majitelia tvrdia, že kompenzácie od štátu sú minimálne a nemajú z čoho žiť.

Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií