fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ursula von der Leyenová ponúkla Ukrajine zrýchlený proces integrácie do Európskej únie

Šéfka Európskej komisie odovzdala prezidentovi Ukrajiny dotazník týkajúci sa udelenia štatútu kandidátskej krajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.4.2022 (Webnoviny.sk) – Integrácia Ukrajiny do Európskej únie by sa mohla urýchliť. Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na piatkovom stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve uviedla, že podporí kroky, aby začlenenie Ukrajiny trvalo „týždne, nie roky“. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Rusko upadne do ekonomického, finančného a technologického úpadku, zatiaľ čo Ukrajina kráča smerom k európskej budúcnosti. Takto to vidím,“ povedala Von der Leyenová a odovzdala Zelenskému dotazník týkajúci sa udelenia štatútu kandidátskej krajiny. Ukrajinský prezident uistil novinárov, že bude hotový o týždeň.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: integrácia do EÚ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ursula von der Leyenová ponúkla Ukrajine zrýchlený proces integrácie do Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií