fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Rusku padol teplotný rekord. Namerali takmer +40 °C

Extrémne vysoké teploty panujú v posledných dňoch na západe a juhozápade Ruska. Počas soboty tam namerali až takmer +40 °C. Pravdepodobne sa budú prepisovať rekordy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zatiaľ čo v strednej Európe prevláda teplotne podpriemerné počasie s častými zrážkami, na západe Ruska je situácia opačná.

Prevládajúci vysoký tlak tak prináša vysoké teploty, ktoré častokrát prekonávajú rekordy. Už počas včerajšieho dňa sme informovali, že za polárnym kruhom boli teploty viac ako 25 °C nad dlhodobým priemerom.

V oblasti Dagestan, ktorá sa nachádza na juhozápade Ruska pri hraniciach s Gruzínskom, padali dnes rekordy. V meste Chasaviurt namerali až extrémnych +39,7 °C.

Takáto vysoká teplota nebola v máji nikdy nameraná nielen v tomto meste, ale taktiež v celom Rusku.

Doterajší rekord držala teplota +38,7 °C nameraná pri jazere Elton vo Volgogradskej oblasti. Tento rekord trval od 29. mája 2007 až dodnes.

Vysoké teploty sa v západnej časti Ruska očakávajú aj naďalej a prekonané tak môžu byť ďalšie rekordy.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií