fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Tatrách sneží. Nasnežilo už 20 cm snehu

V našich najvyšších horách sa zrážky zmenili na snehové. Vo Vysokých Tatrách vznikla súvislá snehová pokrývka, pričom výška snehu dosahuje takmer 20 cm. Avšak snežiť ešte neprestáva.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo Vysokých Tatrách od nočných hodín výrazne sneží. Teplota sa pohybuje pod bodom mrazu na hodnote -1,2 °C, a tak zrážky padajú v tuhom skupenstve.

Na Lomnickom štíte sa do rána vytvorila súvislá vrstva snehu, pričom výška snehu dosahuje už 19 cm.

Snežiť však neprestáva a výška snehovej pokrývky na najvyššie položených miestach Slovenska ešte porastú.

Zrážková činnosť bude na našom území pokračovať aj v priebehu dnešného dňa, pričom zrážky k večeru budú ustávať, ale nie na dlho.

Snežiť bude aj v ďalšie dni

Počas noci z pondelka na utorok sa objavia ďalšie výrazné zrážky, ktoré do oblasti Vysokých Tatier prinesú ďalšie sneženie.

Studený vzduch nad naším územím spôsobí, že teploty zrejme nad bod mrazu na Lomnickom štíte nevystúpia ani v ďalšie dni.

Vrstva snehu, ako je vidieť na online kamerách, je okrem Lomnického štítu aj v Lomnickom sedle v nadmorskej výške 2 190 m.

Výrazne nasnežilo počas včerajšieho a dnešného dňa aj v Alpách. Napríklad v Zugspitze sa nachádza 30 cm čerstvého snehu.

Prečítajte si tiež:
Rozbili vajíčko, niekoľko dní počkali a stalo sa TOTO! Vedci boli v šoku.
Snímka obrazovky o
Foto: vt.sk
Snímka obrazovky o
Lomnické sedlo. Foto: vt.sk
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií