fbpx
VOGUE CS: Prvý týždeň udalosti roka v oblasti magazínov o móde, dizajne a životnom štýle na Slovensku a Česku je za nami

VOGUE CS: Prvý týždeň udalosti roka v oblasti magazínov o móde, dizajne a životnom štýle na Slovensku a Česku je za nami

Prvé číslo československého Vogue sa objavilo v stánkoch na celom Slovensku a Česku presne pred týždňom, v piatok 17.8. Prvý deň sa všetko vypredalo a musela sa robiť dotlač.

Titulka a coverstory je venovaná pamiatke disidentky a bývalej prvej dámy Olgy Havlovej. Tú stvárnila topmodelka Karolína Kurková v spolupráci so slovenským fotografom Branislavom Šimončíkom.

Prvé číslo Vogue CS, ktoré je symbolickou oslavou slobody a stého výročia založenia Československa, sa okrem módy venuje aj spoločenským témam a súčasným kultúrnym fenoménom. Na jeho vzniku sa podieľali české módne ikony, napríklad topmodelka Eva Herzigová ako editor-at-large. Tá bude aj naďalej participovať na obsahovej a vizuálnej podobe Vogue CS a rozvíjať celkovú koncepciu magazínu.

Príchod módnej biblie na slovenský a český trh uvádza výstava Prvé vydanie v pražskom Umeleckopriemyselnom múzeu (UPM). Móda, umenie a dizajn Vogue sa predstavia nielen na veľkoformátových fotografiách, ale aj prostredníctvom množstva vzácnych artefaktov, spojených s históriou časopisu. V múzeu bude možné kúpiť aj limitovanú edíciu časopisu s obálkou od Michala Pudelku.

Pozrite si aj ukážky prác fotografov Michala Pudelku, Ivana Pinkavu, Alexandry von Fuerst či Daniely a Lindy Dostálkových. Všetci menovaní sa podieľali na obsahu prvého čísla.

Tu si môžete pozrieť aj 16-minútový dokument o tom, ako vznikala táto prvotina: https://www.vogue.cz/clanek/martin-hradecky/dokument-prvni-vydani-first-issue

…a tu si pozrite pár sekúnd nádhery. Len tak, pre potešenie:

P.S.: V piatich trnavských trafikách mi povedali, že sa magazín vypredal v priebehu dvoch dní. Jedna pani predavačka mi však odporučila ešte jednu, takú zastrčenú. Bol tam jeden jediný kus – takže áno, kúpila som si ho aj po týždni. 🙂 

Zdroj, foto: TS Vogue

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Legendárny časopis Vogue bude od septembra dostupný aj v českej verzii
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.