fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojnoví psi. Komédia tohto leta!

Máte tip? napíšte nám mailom

Dvaja kamaráti v novej letnej komédii Vojnoví psi majú skvelý podnikateľský plán. Ich pracovná činnosť spočiatku vynáša, no po čase im riadne skomplikuje život. Čo robia?

V auguste sa na nás valí novinka Vojnoví psi (War Dogs, český preklad je Týpci a zbrane). Americká komédia z dielne Warner Bros zachytáva príbeh dvoch mladíkov, ktorí žijú v Miami a uvažujú, čo so životom. Jedného dňa vymyslia, ako zarobiť peniaze a veľmi sa pritom nenarobiť. Spočiatku výnosné obchody so zbraňami s americkou armádou vyzerajú ako bezpečný obchod, no keď sa zapletú s nesprávnymi chlapmi, začne im ísť o krk.

Film je na najlepšej ceste byť hitom tohto leta. Scenárista a režisér Todd Phillips, ktorý stojí za filmom Vojnoví psi, má vo svojej kariére pár legendárnych komédii – Vo štvorici po opici 1,2,3, Starsky a Hutch, Škola zvádzania. Aj kvalitné herecké obsadenie je ukazovateľom kvality – jednu z hlavných postáv hrá Miles Teller (obrázok), ktorého ste mohli vidieť v celkom aktuálnej filmovej sérii Divergencia. Jonah Hill, hral vo filmoch Vlk z Wall Street, Divoký Django, Susedská hliadka či v komédii 22 Jump Street.

Prečítajte si tiež:
Filmové novinky: Na čo sa môžeme tešiť v júni?

Miles_Teller_Deauville_2014_2

Oficiálny popis výrobcu:

Film bol natočený podľa skutočného príbehu dvoch priateľov (Hilla a Tellera), čerstvých dvadsiatnikov žijúcich počas vojny v Iraku v Miami Beach, ktorí sa rozhodli naplno využiť málo známu vládnu iniciatívu umožňujúcu malým firmám uchádzať sa o zákazky americkej armády. Cez skromný začiatok začali onedlho zarábať veľké peniaze a žiť na vysokej nohe. Ale situácia dvojicu hlavných hrdinov prerastie cez hlavu vo chvíli,keď sa im podarí získať zákazku v hodnote 300 miliónov dolárov na dodávky zbraní afganskej armáde – ale ako neskôr vyjde najavo, obchod, do ktorého je zapletených pár veľmi pochybných ľudí, nemá vôbec nič spoločné s americkou vládou.

Réžia: Todd Phillips

Scenár: Todd Phillips, Stephen Chin, Jason Smilovic

Kamera: Lawrence Sher

Hudba: Cliff Martinez

Hrajú: Miles Teller, Jonah Hill, Ana de Armas, Shaun Toub, JB Blanc, Ashley Spillers, Brenda Koo, Roman Mitichyan, Max Daniels, Lucas Di Medio, Jeremy Tardy.

Film bude mať premiéru v kinách 18.8. (celosvetovú aj slovenskú). Zatiaľ si môžete pozrieť trailer.

Prečítajte si tiež:
Pozor študenti! Do kín prichádza učiteľka!

Trailer:

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií