fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Všade okolo teba sú už Vianoce a ty stále nemáš zarobené na vianočné darčeky? Toto sú tipy, kde si môžeš rýchlo zopár eur navyše privyrobiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Vianoce nie sú záťaž len pre náš žalúdok, ale aj pre naše peňaženky. Ušetriť si dosť peňazí na darčeky pre celú rodinu, frajerku, prípade aj pre kamošky nie je žiadna sranda.

Navyše ak máš obrovskú rodinu, v ktorej si všetci navzájom vymieňate darčeky, dostaneš síce viac darov, ale musíš ich viac aj kúpiť. A povedzme si narovinu – ak máš v rodine aj deti, tak to si vychytal už vôbec. Deti sú totiž riadne náročné a obyčajnou druhotriednou bábikou objednanou z internetu ich nepotešíš. Preto máme pár tipov na to, ako si pred Vianocami môžeš privyrobiť a posilniť svoju peňaženku, ktorá bude po Vianociach zrejme zívať prázdnotou.

Predávanie v stánkoch na vianočných trhoch

V niektorých mestách sú vianočné trhy v plnom prúde, v iných začnú počas najbližších dní. A to je skvelý príležitosť, ako si privyrobiť. Väčšina predajcov totiž zamestnáva v stánkoch študentov a mladých ľudí, ktorí si chcú pred sviatkami prilepšiť o pár eur. Neočakávaj horibilné zárobky, predsa len ide o predaj v stánku. Pomôžeš si však pred Vianocami, kedy budeš mať poriadne vysoké výdavky. Môžeš predávať varené víno, medovinu, mastené lokše alebo napríklad cigánsku v žemli. Navyše budeš obklopený vianočnou atmosférou a budeš si užívať aj sviatky.

Prečítajte si tiež:
Slovák je držiteľom viac než dvoch tisícok svetových rekordov! Týmto všetkým sa zapísal do histórie

Vykladanie, prekladanie, sťahovanie

Mnoho skladov funguje na princípe, že keď očakávajú príchod tovaru, volajú si na vykladanie jednorázovo brigádnikov na pár hodín. Stačí, ak budeš pozorne sledovať ponuky v rôznych skupinách na sociálnych sieťach. Tam nájdeš napríklad aj ponuky na prácu týkajúcu sa sťahovania. Jednorázová brigáda, ktorá ti nevynesie veľa, ale poteší.

Predávanie kaprov

Pred Vianocami sa takmer pred každým nákupných centrom alebo obchodným domov stretneš s plávajúcimi kaprami v kadi. Ďalšia obľúbená vianočná brigáda. Nie je síce určená pre každého, no ak máš na to povahu a energiu, vyskúšaj to. Privyrobíš si a navyše stretneš možno aj nejakých zaujímavých ľudí.

Predaj vlastných výrobkov

Pred Vianocami sa mnohí snažíme zohnať na poslednú chvíľu čo najlepší darček. Ručne robené darčeky, ktoré sú navyše originálne, potešia každého oveľa viac, ako niečo, čo vidíme v každom obchode. Ak si manuálne zručný a máš na to čas, nájdi niečo, čo by si dokázal vyrábať a predávať prostredníctvom sociálnych sietí. A napokon si takto možno budeš zarábať aj po sviatkoch.

Prečítajte si tiež:
Ukázali, ako na to: Na maratóne v Londýne nahradili plastové fľaše rozložiteľnými vrecúškami naplnenými vodou

Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií