fbpx
Vydajte sa Teslou na cestu vesmírom a zažeňte tak nudu s novou retro hrou Starman

Vydajte sa Teslou na cestu vesmírom a zažeňte tak nudu s novou retro hrou Starman

Pokiaľ máte radi hry ako Pac-Man či SuperMario, zamilujete si aj novú retro hru s názvom Starman.

Starman je figurína, ktorú posadil za volant Tesly vizionár Elon Musk a vyslal ju do vesmíru vrámci projektu Space X. Celá táto misia bola ostro sledovaná a cestu skutočného Starmana si môžete pozrieť na YouTube. Len pre zaujímavosť uvádzame, že v súčasnosti sa Starman na Tesle pohybuje vesmírom rýchlosťou 11 km za sekundu a je vzdialený od Zeme cca 50 miliónov kilometrov.

Vrámci toho, že šlo a stále ide o veľkú vec, portál Autowise sa rozhodol vytvoriť vesmírnu retro hru s názvom Starman. 8 bitová herná grafika predstavuje návrat k základom a zobrazuje Starmana za volantom Tesly ako putuje vesmírom. Teslu v hre ovládate vy pomocou šípok a vašim cieľom je vyhýbať sa satelitom a všetkým iným vesmírnym telesám. Tie môžete ničiť aj pomocou rakiet, ktoré sa vystreľujete pomocou medzerníku.

Zdroj: Autowise

Hru spustite kliknutím na TENTO ODKAZ.

 

Zdroj: Cnet, Autowise

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Evolúcia vo svete videohier. Takto sa menila herná grafika od roku 1962 až po súčasnosť
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.