fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Za zrážku vlakov so škodou 572-tisíc eur bol obvinený rušňovodič, nenavolil potrebný režim jazdy

Rušňovodič v úmysle zabrániť blížiacej sa kolízii použil aj rýchlobrzdu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Za minuloročnú zrážku vlakov, pri ktorej bola škoda vyčíslená na 572-tisíc eur, obvinili vranovský vyšetrovateľ 25-ročného rušňovodiča. Na sociálnej sieti o tom informovala prešovská krajská polícia.

Koncom novembra minulého roka sa medzi obcami Lipníky (okr. Prešov) a Pavlovce (okr. Vranov nad Topľou) zrazili vlaky. Obvinený muž viedol pomocný motorový vozeň, ktorým mal odtiahnuť nepojazdný osobný vlak odstavený na jednokoľajovej železničnej trati.

Po výjazde zo železničnej stanice Lipníky nenavolil na motorovom vozni potrebný režim jazdy a prekročil maximálnu rýchlosť o 35 km/h. V úmysle zabrániť blížiacej sa kolízii použil aj rýchlobrzdu, no ním riadené vozidlo narazilo do nepojazdného osobného vlaku.

Pri zrážke sa zranili dvaja cestujúci, 26-ročný muž, ktorý utrpel zranenia s dobou liečenia šesť až osem týždňov a 52-ročná žena, ktorá utrpela zranenia vyžadujúce si liečenie 14 až 21 dní. Obvinený rušňovodič je stíhaný na slobode.

Viac k témam: Rušňovodič, Vlaky, Železničná doprava, Zrážka vlakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Za zrážku vlakov so škodou 572-tisíc eur bol obvinený rušňovodič, nenavolil potrebný režim jazdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
NAKA zadržala Kaliňáka, exministra vnútra obvinili spolu s Ficom
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií