fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zadržujete kýchnutie? Už to nerobte! Môže to mať nepríjemné následky

Máte tip? napíšte nám mailom

Možno ste to netušili, no rýchlosť jedného kýchnutia sa dá zmerať. Vedci hovoria o 160km/h, pričom sa pri tejto rýchlosti zbavuje telo viacerých nečistôt. No ak kýchanie zadržujete, nečistôt v tele sa nezbavíte. Dokonca sa nečistoty pri takomto tlaku môžu preniesť do ďalších častí nášho tela. Tlak z kýchnutia, ktorý prúdi z nozdier sa pri zastavení, alebo inom obmedzení kýchania môže preniesť napríklad do uší amôžete si spôsobiť závraty, ktoré vám dočasne zastavia sluch, alebo si dokonca môžete poškodiť ušné bubienky, napríklad ich prasknutím!

Ak máte nejaké čerstvé rany, môžu sa vám pri takomto tlaku, ktoré vaše telo podstupuje, znovuotvoriť. Riskujete aj poranenie krku, poranenie krvných kapilárov v očiach či poškodenie membrány. No stále to nie je to najhoršie…

hqdefault

Obyčajné zastavenie kýchnutia môže spôsobiť prasknutie žily v mozgu, a následnú mŕtvicu! To, že mŕtvica môže mať pre vaše telo a ďalší život nepríjemné následky asi pripomínať netreba.

Veríme, že pri každom ďalšom kýchnutí si na tento článok spomeniete, a nebudete sa hanbiť kýchnuť si na verejnosti. Je to stále lepšie, ako riskovať svoje zdravie či následky, ktoré sa násilným zastavovaním kýchnutia môžu dostaviť.

Prečítajte si tiež:
Fanúšik riskoval svoj život, len aby sa odfotil s Čekovským. Pozrite sa, ako zletel z bicykla

 

 

Zdroj: www.yourstylishlife.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií