fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len pre silné povahy: Surfista si po útoku našiel v rane zub. Záhadu objasnili až testy DNA!

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladý surfista si len tak športoval na pláži, keď sa v momente ocitol v ohrození života. Čo sa presne stalo?

Portál Floridamuseum.ufl informuje, že surfista Jeff Weakley v roku 1994 zažil hrôzostrašný životný moment. V tomto období ho pritom ako surfoval na pláži Flagler Beach, pohryzol žralok. Vtedy ešte netušil, že v nohe si až po niekoľkých rokoch nájde zapichnutý zub. Našiel ho až potom, ako sa mu na nohe vytvoril obrovský pľuzgier. Tiež si nepredstavoval, žeby DNA zubu niekedy skúmali skúsení vedci z Prírodovedeckého múzea na Floride.

Zub odhalil útočníka

Jeho plány s nájdeným zubom najprv neboli vôbec veľké. Pôvodne z neho chcel vyrobiť len prívesok ako spomienku, že prežil uhryznutie žraloka. Potom sa však dočítal, že vedci z tohto múzea dokázali na základe DNA identifikovať, o aký druh žraloka ide. Rozhodol sa, že to skúsi a následne sa vyjadril, že mal z výsledkov strach. Netušil, aký druh ryby ho v skutočnosti naozaj pohryzol. Tvrdí, žeby bolo naozaj ponižujúce zistiť, že ho napríklad pohrýzla makrela.

Prečítajte si tiež:
Platy zamestnancov, ktorí denne využívajú v práci cudzí jazyk, sú o 31 % vyššie

Výsledky vedcov sú šokujúce. Ani Jeff neveril, že po 24 rokoch ešte bude možné zanalyzovať zub bez toho, aby ho napadol jeho imunitný systém. Nakoniec sa ukázalo, že za útokom stojí žralok čierny, ktorý je zvyčajne hlavným útočníkom na Floride. Laboratórny manažér Lei Yang mal tiež ohľadom výsledkov pochybnosti. Tvrdil, že keby je na jeho mieste, tiež by rád vedel, o aký druh žraloka ide.

Ilustračná foto: Zdroj: unsplash.com
Ilustračná foto: Zdroj: unsplash.com

I keď ho napadnutie žralokom poznačilo na celý život, Jeff neľutuje, že dal zub otestovať. Tento jeho životný moment bol natoľko fascinujúci, že si vyžiadal pozornosť niekoľkých zahraničných médií. Keďže Jeff dal tento zub otestovať priamo vedcom, zistil, že skutočne išlo o žraloka, a už mohol byť dávno po smrti.

Týmto skutkom ale inšpiroval mnoho ľudí k tomu, aby sa nebáli postaviť sa pravde a svojmu strachu zo životných udalostí. Hoci ho napadol žralok, určite je šťastný, že žije a mohol sa so svojím príbehom podeliť s celým svetom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií