fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Manipulatívna Učiteľka alebo Tamara, riaditeľka škôlky z Oteckov: Na ART FILM FEST-e si prevzala cenu Zuzana Mauréry

Máte tip? napíšte nám mailom

Zuzana Mauréry je prvou tohtoročnou držiteľkou ocenenia Hercova misia, ktoré si prevzala v sobotu z rúk prezidenta festivalu Art Film Fest Milana Lasicu v historickom centre Košíc. Ten jej na červenom koberci poprial veľa šťastia v kariére aj osobnom živote.

Túto cenu by som rada venovala môjmu otcovi, ktorý v decembri odišiel a určite sa na mňa pozerá,“ povedala Mauréry so zlomeným hlasom. Zdvihla plaketu nad hlavou a pozrela sa k nebu. „Vážim si ju preto, lebo keď vás ocenia vaši kolegovia a domáci diváci a zaradia vás do tohto vzácneho rebríčka, tak je to pocta o to viac. Mala som pocit, že sme národ, ktorý rád oceňuje ľudí zo zahraničia, a keď príde niekto zvonku, tak mu tlieskajú. Ale ak nebudeme oceňovať svojich, pretože máme úžasných umelcov, ale aj úžasných vedcov a ľudí, ktorí pre túto krajinu niečo robia, keď nepoznáme svoje korene, tak ten národ nemá budúcnosť. Kultúra je toho základom,“ dodala Mauréry.

Mauréry
Zuzana Mauréry cenu venovala svojmu otcovi. Zdroj: faceboook.com/ART FILM FEST Košice

Ocenená herečka divákom prezradila, že do Košíc sa vždy rada vracia. „Ja som tu strávila určitú časť detstva, pretože môj otec hral v opere Štátneho divadla v Košiciach. Takže ja mám ku Košiciam skoro vrodený vnútorný vzťah. Myslím si, že Košice sú skvelé mesto. Určite si zaslúžia taký skvelý festival, ako je Art Film Fest,“ povedala s tým, že atmosféru festivalu si dokonale užíva. „Som tu 48 hodín, ale starajú sa o mňa kráľovsky, cítim sa ako princezná, ťažko si budem od toho odvykať,“ dodala. Na festivale je pre ňu úžasné to, že medzi hercov prichádzajú ľudia, obetujú im svoj čas. Vníma to ako satisfakciu, že to, čo herec robí, má nejaký zmysel a nejako sa to ľudí dotýka.

Prečítajte si tiež:
Havária bola obrovskou pohromou: Černobyľ je dnes turistická oblasť a seriálový hit. Čo hovoria odborníci?

Pre TASR uviedla, že momentálne číta scenáre Oteckov aj ďalšieho seriálu, tentoraz z pohrebného prostredia, a tiež triler Štokholmský syndróm. Nie je typ herečky, ktorá by čakala na vytúženú konkrétnu postavu. „Čakám na príjemných ľudí, dobrú spoluprácu a na zaujímavú prácu,“ povedala. Rada chodí do kina, kde sa aj inšpiruje. „Lebo úžasných umelcov je veľmi veľa. Ak môžem niečo odkukať, tak to s pokorou spravím,“ dodala.

Ocenenie získala na 26. ročníku festivalu, kde si o týždeň neskôr rovnakú cenu prevezme česká herečka Ivana Chýlková. Cenou Hercova misia odmeňuje festival výrazné herecké osobnosti za mimoriadny prínos v oblasti hereckého filmového umenia.

Zdroj: Teraz.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií