fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

11 kultúrnych Faux Pas, na ktoré si treba dávať pri cestovaní radšej pozor

Máte tip? napíšte nám mailom

Znie to možno zvláštne, ale veci, ktoré robíme bežne každý deň, môžu byť v iných krajinách považované za neúctivé a hrubé. V tomto článku vám ukážeme niekoľko kultúrnych Faux Pas, ktorým je lepšie sa pri cestovaní vyhnúť.

#1

Keď ste v Ázii, nedotýkajte sa hláv. V niektorých kultúrach juhovýchodnej Ázie, najmä v Thajsku a Laose, je hlava považovaná za posvätnú a nikdy neviete, aký druh faux pasu môžete zažiť pri obyčajnom dotyku hlavy.

Zdroj: list25.com

#2

Keď sa prvýkrát predstavíte na Fidži, buďte pripravení – ruka v ruke môže byť intenzívna podľa západných štandardov. Držať vás za ruku môže človek aj počas celého rozhovoru. Vedeli ste o tom?

Zdroj: list25.com

#3

V Rusku je aj obyčajné potrasenie rukou cez prah považované za neúctivé. V skutočnosti sa snaha o vykonanie akejkoľvek transakcie na prahu nepovažuje za dobrý nápad. Ruská povera tvrdí, že to prináša smolu. Ľudia buď čakajú, kým nie sú pozvaní, alebo najprv sami vstúpia a až potom sa pozdravia potrasením ruky.

Zdroj: list25.com

#4

V Maroku sa považuje za nevhodné vidieť niekoho, koho poznáte, povedať mu “Ahoj” a pokračovať v chôdzi. Takže vždy, keď uvidíte svojich priateľov na ulici, buďte pripravení diskutovať o svojej rodine, deťoch a zdraví.

Prečítajte si tiež:
Rád navštevuješ koncerty? Vedci pre teba majú správu, ktorá ťa určite poteší
Zdroj: list25.com

#5

Zatiaľ čo si veľa ľudí myslí, že ukazovať palec smerom nahor je pozitívne gesto, tak toto gesto je najmä v Iráne a niekoľkých ďalších krajinách Stredného východu považované za najhoršiu urážku a určite stojí za to vyhnúť sa mu.

Zdroj: list25.com

#6

V celom moslimskom svete môže byť inter-rodové podávanie ruky trochu záhadou. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.Hoci pravidlá nie sú ľahko rozlíšiteľné a z väčšej časti sa značne líšia. Treba si v tejto časti sveta na to dávať obzvlášť pozor.

Zdroj: list25.com

#7

V Dubaji či Saudskej Arábii zabudnite na verejné vyjadrovanie náklonnosti svojej polovičke.To zahŕňa bozkávanie, držanie rúk a dokonca aj objímanie. Ak to nedodržíte, tak sa môžete ľahko ocitnúť vo väzení.

Zdroj: list25.com

#8

Keď sa vrátime opäť k potraseniu rukami, tak v takej Brazílii na to radšej úplne zabudnite. Tam toto gesto ako pozdrav neuznávajú.

Zdroj: list25.com

#9

V Grécku zas považujú gesto roztvorenej dlane smerom von sa veľmi urážlivé. Aj na to si treba dávať radšej pozor.

Zdroj: list25.com

#10

Zatiaľ čo ste si možno všimli, že na určitých miestach je naozaj problém ako a komu podať ruku. Tak napríklad v susednom Rakúsku platí, že tam je povinnosť potriasť každú ruku v ktorejkoľvek miestnosti.

Prečítajte si tiež:
Charitatívna akcia v podaní sexi hasičov a roztomilých šteniatok!
Zdroj: list25.com

#11

Zatiaľ čo na mnohých miestach je dokončenie vášho jedla vnímané ako dobrá vec alebo aspoň znamená, že ste si užili jedlo, v Ázii môžete nechať niečo na tanieri. Práve to totiž znamená, že ste najedení, v prípade, že by ste nechali prázdny tanier, tak by si hostitelia mysleli, že ešte chcete pridať.

Zdroj: list25.com

Zdroj: https://list25.com/25-cultural-faux-pas-you-dont-want-to-commit-while-traveling/

Foto: https://list25.com/25-cultural-faux-pas-you-dont-want-to-commit-while-traveling/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií