fbpx
11 kultúrnych Faux Pas, na ktoré si treba dávať pri cestovaní radšej pozor

11 kultúrnych Faux Pas, na ktoré si treba dávať pri cestovaní radšej pozor

Znie to možno zvláštne, ale veci, ktoré robíme bežne každý deň, môžu byť v iných krajinách považované za neúctivé a hrubé. V tomto článku vám ukážeme niekoľko kultúrnych Faux Pas, ktorým je lepšie sa pri cestovaní vyhnúť.

#1

Keď ste v Ázii, nedotýkajte sa hláv. V niektorých kultúrach juhovýchodnej Ázie, najmä v Thajsku a Laose, je hlava považovaná za posvätnú a nikdy neviete, aký druh faux pasu môžete zažiť pri obyčajnom dotyku hlavy.

Zdroj: list25.com

#2

Keď sa prvýkrát predstavíte na Fidži, buďte pripravení – ruka v ruke môže byť intenzívna podľa západných štandardov. Držať vás za ruku môže človek aj počas celého rozhovoru. Vedeli ste o tom?

Zdroj: list25.com

#3

V Rusku je aj obyčajné potrasenie rukou cez prah považované za neúctivé. V skutočnosti sa snaha o vykonanie akejkoľvek transakcie na prahu nepovažuje za dobrý nápad. Ruská povera tvrdí, že to prináša smolu. Ľudia buď čakajú, kým nie sú pozvaní, alebo najprv sami vstúpia a až potom sa pozdravia potrasením ruky.

Zdroj: list25.com

#4

V Maroku sa považuje za nevhodné vidieť niekoho, koho poznáte, povedať mu “Ahoj” a pokračovať v chôdzi. Takže vždy, keď uvidíte svojich priateľov na ulici, buďte pripravení diskutovať o svojej rodine, deťoch a zdraví.

Zdroj: list25.com

#5

Zatiaľ čo si veľa ľudí myslí, že ukazovať palec smerom nahor je pozitívne gesto, tak toto gesto je najmä v Iráne a niekoľkých ďalších krajinách Stredného východu považované za najhoršiu urážku a určite stojí za to vyhnúť sa mu.

Zdroj: list25.com

#6

V celom moslimskom svete môže byť inter-rodové podávanie ruky trochu záhadou. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Umelec zo Španielska sa rozhodol, že si prácu prenesie pod most. Vytvoril si tam totiž futuristické pracovisko
Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."