3 hlavné dôvody prečo ísť voliť!

3 hlavné dôvody prečo ísť voliť!

Teraz trochu z vážnejšieho súdka. Blížia sa voľby do parlamentu. Televízia je plná ostrých politických súbojov, titulky novín sú na chvíľu obsadené tvárami politikov, či už populárnych alebo nepopulárnych . Takáto bola realita nasledujúcich dní. Dnešný deň  je zapísaný dátum volieb do Národnej Rady Slovenskej republiky. Volebné kampane sa rozpútali v novembri minulého roka, a myslím, že každý jeden z nás mal dostatok času na to, aby si vyselektoval, ktorý z politických subjektov je preňho ten správny, zaručujúci bezpečnú a pohodlnú budúcnosť jemu, ale i jeho rodine. Tento rok sa môžeme tešiť hojnému počtu kandidujúcich strán, kedy nás zaplavilo až 23 skupín politikov.


Dôvodov, prečo ísť voliť, je samozrejme omnoho viac. My vám prnášame 3 najdôležitejšie, ktoré by mali byť hnacím motorom vo vašom rozhodovaní, či ísť, alebo neísť.

  1. Nenechajme našich starých rodičov rozhodovať o našom osude. Je viac ako pravdepodobné, že za volebné urny sa aj tento rok postavia starší ľudia v obrovskom počte prevažujúcom počet násťročných, respektíve ľudí vo veku medzi dvadsiatkou a tridsiatkou, a ich rozhodnutia môžu priamym spôsobom ovplyvniť chod nášho štátu. Nenechajme ľudí, ktorí sú už LEN ekonomickými konzumentmi, rozhodnúť o budúcnosti našej generácie.
  2. Šanca na zmenu. Každý jeden hlas sa „počíta“. Aj maličká iskra môže spôsobiť celý požiar. Napriek neúspechu vašej strany v tohtoročných voľbách, môže každý jeden pokrok v povedomí slovenského národa spôsobiť o 4 roky malú revolúciu. Tak prečo nie? Pripomeňme si základné prvky štátu: obyvateľstvo ,územieštátna moc a suverenita. Obyvateľstvo je jedným zo základných prvkov štátu. Zobrať to viac laicky, dá sa povedať, šťastné obyvateľstvo, šťastný štát. Sme základný kameň našej spoločnosti a máme právo rozhodovať o pravidlách našej šachovej partie.
  1. Ak sa nezúčastním, podporím iného. Prepadnuté hlasy sú vetrom do plachiet strán, ktoré chcú získať väčšinový počet sedadiel v parlamente. Každý rok sa číslo prepadnutých hlasov mení, ako príklad použijem prípad z roku 2012 – prepadlo okolo 19% hlasov. 19% je obrovské číslo. Keby daní ľudia prišli k urnám a vytvorili by vlastnú politickú stranu, vládu by nemohla tvoriť jediná politická strana. Čím je nižší počet započítaných hlasov, tím menej stačí politickej strane (možno aj vašej neobľúbenej) k úspechu.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Martin Jakubec sa poriadne strápnil! Chcel využiť študentov, lenže tí mu to poriadne zrátali

 

Na záver by som Vás chcel vyzvať, aby ste išli voliť. Vy, čo ste čerstvo dosiahli dospelosti a máte po prvýkrát možnosť zasiahnuť priamo do politického diania okolo vás, využite to. Možno podobných šancí už veľa nebude. Nič nie je horšie, ako ľutovať niečo, čo ste mohli zmeniť, a neurobili to.  JE TO NA VÁS.

 

Autorom článku je  Patrik Ondrejech

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu