Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

3 hlavné dôvody prečo ísť voliť!

Teraz trochu z vážnejšieho súdka. Blížia sa voľby do parlamentu. Televízia je plná ostrých politických súbojov, titulky novín sú na chvíľu obsadené tvárami politikov, či už populárnych alebo nepopulárnych . Takáto bola realita nasledujúcich dní. Dnešný deň  je zapísaný dátum volieb do Národnej Rady Slovenskej republiky. Volebné kampane sa rozpútali v novembri minulého roka, a myslím, že každý jeden z nás mal dostatok času na to, aby si vyselektoval, ktorý z politických subjektov je preňho ten správny, zaručujúci bezpečnú a pohodlnú budúcnosť jemu, ale i jeho rodine. Tento rok sa môžeme tešiť hojnému počtu kandidujúcich strán, kedy nás zaplavilo až 23 skupín politikov.

Dôvodov, prečo ísť voliť, je samozrejme omnoho viac. My vám prnášame 3 najdôležitejšie, ktoré by mali byť hnacím motorom vo vašom rozhodovaní, či ísť, alebo neísť.

  1. Nenechajme našich starých rodičov rozhodovať o našom osude. Je viac ako pravdepodobné, že za volebné urny sa aj tento rok postavia starší ľudia v obrovskom počte prevažujúcom počet násťročných, respektíve ľudí vo veku medzi dvadsiatkou a tridsiatkou, a ich rozhodnutia môžu priamym spôsobom ovplyvniť chod nášho štátu. Nenechajme ľudí, ktorí sú už LEN ekonomickými konzumentmi, rozhodnúť o budúcnosti našej generácie.
  2. Šanca na zmenu. Každý jeden hlas sa „počíta“. Aj maličká iskra môže spôsobiť celý požiar. Napriek neúspechu vašej strany v tohtoročných voľbách, môže každý jeden pokrok v povedomí slovenského národa spôsobiť o 4 roky malú revolúciu. Tak prečo nie? Pripomeňme si základné prvky štátu: obyvateľstvo ,územieštátna moc a suverenita. Obyvateľstvo je jedným zo základných prvkov štátu. Zobrať to viac laicky, dá sa povedať, šťastné obyvateľstvo, šťastný štát. Sme základný kameň našej spoločnosti a máme právo rozhodovať o pravidlách našej šachovej partie.
  1. Ak sa nezúčastním, podporím iného. Prepadnuté hlasy sú vetrom do plachiet strán, ktoré chcú získať väčšinový počet sedadiel v parlamente. Každý rok sa číslo prepadnutých hlasov mení, ako príklad použijem prípad z roku 2012 – prepadlo okolo 19% hlasov. 19% je obrovské číslo. Keby daní ľudia prišli k urnám a vytvorili by vlastnú politickú stranu, vládu by nemohla tvoriť jediná politická strana. Čím je nižší počet započítaných hlasov, tím menej stačí politickej strane (možno aj vašej neobľúbenej) k úspechu.

 

Na záver by som Vás chcel vyzvať, aby ste išli voliť. Vy, čo ste čerstvo dosiahli dospelosti a máte po prvýkrát možnosť zasiahnuť priamo do politického diania okolo vás, využite to. Možno podobných šancí už veľa nebude. Nič nie je horšie, ako ľutovať niečo, čo ste mohli zmeniť, a neurobili to.  JE TO NA VÁS.

 

Autorom článku je  Patrik Ondrejech

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií