Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečítaj si týchto 5 kníh, môžu ti zmeniť život

Keď sa Warrena Buffetta, tretieho najbohatšieho muža na svete, pýtali na tajomstvo jeho úspechu, prezradil, že každý deň prečíta viac ako 500 strán. Čítanie kníh podporuje myseľ.

Podľa výskumov Anne Cunningham z Univerzity v Berkeley (napríklad Čítanie vás robí múdrejšími alebo Ako čítanie pôsobí na myseľ) ľudia, ktorí čítajú, sú inteligentnejší a rozširujú si všeobecné vedomosti. Okrem toho si vďaka knihám zlepšujeme pamäť, analytické myslenie, rozširujeme slovnú zásobu či redukujeme stres.

Pripravili sme pre vás 5 titulov o sebarealizácii, ktoré sa stali svetovými bestsellermi. Dokážu vám zmeniť nielen pohľad na svet, ale aj vaše myslenie.

13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia – Amy Morin

Snažíte sa prekonať svoje zlyhania? Alebo sa zaoberáte vecami, ktoré nemôžete vyriešiť? Prekonanie týchto prekážok môže mať hlboký vplyv na váš každodenný život. Psychoterapeutka Amy Morin zdieľa, ako pacienti prekonali tieto ťažkosti. Nepíše v knihe o tom, čo všetko pre dosiahnutie vyrovnaného života treba robiť, ale o tom, čo stačí prestať robiť.

Zdroj: eastonebooks.com

Ako sa zbaviť starostí a začať žiť – Dale Carnegie

Čudujete sa, prečo stále rozmýšľate nad starosťami a máte z toho stres? Bez ohľadu na to, ako veľmi sa pokúšate na to nemyslieť, stále ste na to fixovaní? Definovaním zdroja vášho stresu ho môžete prekonať raz a navždy. Carnegie prišla s nadčasovými technikami, ktoré vám pomôžu riešiť akúkoľvek situáciu.

Zdroj: pantarhei.sk

Jak změříte svůj život – Clayton Christensen, James Allworth, Karen Dillon

Robíte správne kompromisy v živote? Zatiaľ čo kariérne úspechy môžu byť úžasné, zanedbávanie vašej rodiny a priateľov môže byť dlhodobo škodlivé – spôsobom, ktorý si ani nedokážete predstaviť.

Zdroj: martinus.sk

Ve svém živlu – Ken Robinson, Lou Aronica

Našli ste už svoju vášeň? Nie? Alebo len neviete, že ju máte, respektíve ste ju ešte neobjavili. Len zopár ľudí využíva svoje skutočné schopnosti. Ken Robinson ponúka širší pohľad na ľudské schopnosti, kreativitu a na prospech, ktorý nám všetkým prináša, keď lepšie využívame svoje nadanie – tú pravú vášeň.

Zdroj: databazeknih.cz

Emocionálna inteligencia – Daniel Goleman

Vedeli ste, že ak vaša tepová frekvencia je nad 100 úderov za minútu, uvažujete emocionálne, a nie racionálne? Pravdepodobne dáte na vaše pocity. Goleman vo svojej knihe vysvetľuje, ako sa vyhnúť tomu, aby vás vaše emócie ovládali a aby ste robili lepšie rozhodnutia v živote.

 

Zdroj: taraezoterika.sk

Zdroj: blinkist.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií