Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najstaršia matka na svete: Žena porodila v 74 rokoch zdravé dvojčatá!

Ak niekto povie, že vek je iba číslo, nemýli sa. Svoje o tom vie aj 74-ročná Indka, ktorá nedávno v meste Ándhrapradéš porodila cisárskym rezom úplne zdravé dvojčatá. V poriadku je dokonca i samotná matka, ktorá si teraz už nerušene môže užívať svoje novorodeniatka. 

Lekári tvrdia, že je tento pôrod vzácnym úkazom a to nie len kvôli veku rodičky, no najmä kvôli tomu, že geriatrický pôrod prebehol bez akýchkoľvek komplikácií. Žena vraj otehotnela vďaka umelému oplodneniu a to hneď na prvý pokus. Vajíčko mala darované, no spermie boli jej 80-ročného manžela, takže o tom, že je dieťa ich, nie sú žiadne pochybnosti.

Príbeh s dojemnou pointou

Manželia sú spolu viac ako 50 rokov a za ten čas sa im nepodarilo splodiť ani jedného potomka. Silná túžba po dieťati v nich však zostala a keď sa dopočuli, že pomocou umelého oplodnenia otehotnela i 55-ročná suseda, neváhali a vyskúšali to tiež. Napriek vysokým očakávaniam sa im ani len nesnívalo, že by sa ich sen mohol stať skutočnosťou.

74-ročná žena porodila dvojčatá!
pexels.com

Od chvíle, kedy sa zistilo, že je žena tehotná, bola pod neustálym dohľadom lekárov, aby sa predišlo komplikáciám, ktoré boli viac ako pravdepodobné. Zázraky sa však dejú a napriek tomu, že táto žena bola už 25 rokov po menopauze, donosila dve zdravé dievčatá.

U nás je umelé oplodnenie zdrama

Umelé oplodnenie je nádejou pre mnohé ženy, ktoré sa túžia stať matkou, no majú problém s počatím. Pokusy však nie sú vždy 100% úspešné a už vôbec nie počas prvého cyklu. Platí tu pravidlo, že čím je vyšší vek, tým bude treba uskutočniť viac pokusov, aby sa narodilo zdravé bábätko. Na Slovensku zdravotná poisťovňa prepláca žene pri splnení zdravotných kritérií 3 cykly umelého oplodnenia. Je potrebné počítať aj s doplatkami za lieky v lekárni, ale ak si nevyberiete žiadne príplatkové metódy nad rámec zdravotného poistenia, v samotnom centre reprodukčnej medicíny nemusíte doplácať nič.

74-ročná žena porodila dvojčatá!
pexels.com

Vypočítajte si týždeň tehotenstva a termín pôrodu: TOTO je 5 spôsobov, ako na to!

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií