fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9 jedinečných miest na Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý správny Slovák. Súhlasíte?

Máte tip? napíšte nám mailom

Napriek tomu, že Slovensko nepatrí rozlohou k veľkým krajinám, tak sa tu nachádza veľké množstvo jedinečných miest a pamiatok, na ktoré môžeme byť právom hrdí a závidieť nám ich môžu aj v zahraničí. Už ste na týchto miestach boli?

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline patrí k tým najväčším turistickým lákadlám posledných mesiacov. Chodník je dlhý 1200 metrov, a na viacerých miestach sa môžete dozvedieť zaujímavé informácie o faune a flóre v Tatrách. Jeho súčasťou je aj vyhliadková veža a najdlhší suchý tobogán na Slovensku.

https://www.instagram.com/p/BjIJOKYgJ6h/?taken-by=nie_je_tura_bez_stura

Štrbské pleso

Tatry patria k tým najväčším symbolom našej krajiny. Patria medzi obľúbené ciele turistiky nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Medzi jedno z najznámejších a najnavštevovanejších miest je v Tatrách práve Štrbské pleso.

https://www.instagram.com/p/BnbrfUBhZQX/?tagged=štrbsképleso

Bojnický zámok

Bojnický zámok je pre veľa ľudí tým najkrajším zámkom u nás. Zaujímavý je aj tým, že svojím vzhľadom skôr pripomína francúzske či talianske zámky na rozdiel od iných stredovekých hradov a zámkov, ktorých vzhľad bol celkom iný.

https://www.instagram.com/p/Bm3heDDnkj8/?taken-by=nie_je_tura_bez_stura

Vyhliadková veža v Bojniciach

V Bojniciach ešte ostaneme, pretože začiatkom júla 2018 tam vznikla nová turistická atrakcia, ktorou je vyhliadková veža s výhľadom na celé mesto a okolie. Veža je vysoká 30 metrov a pozostáva z oceľovej konštrukcie a drevenej lávky. Ide o pomerne náročnú technickú stavbu, ktorá nemá na Slovensku obdoby.

Prečítajte si tiež:
V Rakúsku sa objavil druhý Hitler. Slobodu si však už neužije.

https://www.instagram.com/p/BmBBIwiFNO_/?taken-by=vyhliadkova_veza_bojnice

Zraková pyramída

Zraková pyramída, toto jedinečné umelecké dielo, sa nachádza uprostred súľovskej prírody. Ide o 18 metrov dlhú drevenú konštrukciu, ktorá pripomína svetelný, respektíve zrakový lúč. V posledných rokoch patrí k tým najfotografovanejším miestam na Slovensku.

Slovenský raj

Slovenský raj je miestom, ktoré láka turistov z celého sveta. Veľa krásnych miest, tiesňav či známy Tomašovský výhľad. To sú miesta, ktoré by mal každý správny Slovák navštíviť minimálne raz za život.

https://www.instagram.com/p/BeinxF0FciO/?taken-by=nie_je_tura_bez_stura

 Najtmavšie miesto u nás

Park tmavej oblohy Poloniny, ktorý sa nachádza v rovnomennom národnom parku, je považovaný za najtmavšie miesto na našom území. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

https://www.instagram.com/p/Bkzb7CQgMLs/?tagged=parktmavejoblohy

Čičmany

Obec Čičmany je zaujímavá svojou zachovalou ľudovou architektúrou, ale aj miestnym ľudovým krojom a výšivkami s geometrickou ornamentikou. Vidieť tam môžete aj národopisnú expozíciu, kaštieľ a kostol. A ten kto nemá fotku z Čičmian by to mal rýchlo napraviť.

Námestie v Bardejove

Jedno z najkrajších slovenských námestí je práve to v Bardejove, ktoré je dokonca spolu s priľahlými pamiatkami zapísané aj do Zoznamu kultúrneho dedičstva Unesco. Okrem krásnych meštianskych domov sa oplatí vidieť aj renesančnú radnicu v jeho stredu či Baziliku svätého Egídia.

https://www.instagram.com/p/BjurccSgkJq/?taken-by=nie_je_tura_bez_stura

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií