fbpx
9 jedinečných miest na Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý správny Slovák. Súhlasíte?

9 jedinečných miest na Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý správny Slovák. Súhlasíte?

Napriek tomu, že Slovensko nepatrí rozlohou k veľkým krajinám, tak sa tu nachádza veľké množstvo jedinečných miest a pamiatok, na ktoré môžeme byť právom hrdí a závidieť nám ich môžu aj v zahraničí. Už ste na týchto miestach boli?

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline patrí k tým najväčším turistickým lákadlám posledných mesiacov. Chodník je dlhý 1200 metrov, a na viacerých miestach sa môžete dozvedieť zaujímavé informácie o faune a flóre v Tatrách. Jeho súčasťou je aj vyhliadková veža a najdlhší suchý tobogán na Slovensku.

Štrbské pleso

Tatry patria k tým najväčším symbolom našej krajiny. Patria medzi obľúbené ciele turistiky nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Medzi jedno z najznámejších a najnavštevovanejších miest je v Tatrách práve Štrbské pleso.

Bojnický zámok

Bojnický zámok je pre veľa ľudí tým najkrajším zámkom u nás. Zaujímavý je aj tým, že svojím vzhľadom skôr pripomína francúzske či talianske zámky na rozdiel od iných stredovekých hradov a zámkov, ktorých vzhľad bol celkom iný.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nemocnice prídu o špecializované pracoviská, doplatia na to pôrodnice. Prečo a kedy sa tak stane?
Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."