fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9 jedinečných miest na Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý správny Slovák. Súhlasíte?

Máte tip? napíšte nám mailom

Napriek tomu, že Slovensko nepatrí rozlohou k veľkým krajinám, tak sa tu nachádza veľké množstvo jedinečných miest a pamiatok, na ktoré môžeme byť právom hrdí a závidieť nám ich môžu aj v zahraničí. Už ste na týchto miestach boli?

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov v Bachledovej doline patrí k tým najväčším turistickým lákadlám posledných mesiacov. Chodník je dlhý 1200 metrov, a na viacerých miestach sa môžete dozvedieť zaujímavé informácie o faune a flóre v Tatrách. Jeho súčasťou je aj vyhliadková veža a najdlhší suchý tobogán na Slovensku.

https://www.instagram.com/p/BjIJOKYgJ6h/?taken-by=nie_je_tura_bez_stura

Štrbské pleso

Tatry patria k tým najväčším symbolom našej krajiny. Patria medzi obľúbené ciele turistiky nielen domácich, ale aj zahraničných turistov. Medzi jedno z najznámejších a najnavštevovanejších miest je v Tatrách práve Štrbské pleso.

https://www.instagram.com/p/BnbrfUBhZQX/?tagged=štrbsképleso

Bojnický zámok

Bojnický zámok je pre veľa ľudí tým najkrajším zámkom u nás. Zaujímavý je aj tým, že svojím vzhľadom skôr pripomína francúzske či talianske zámky na rozdiel od iných stredovekých hradov a zámkov, ktorých vzhľad bol celkom iný.

Vyhliadková veža v Bojniciach

V Bojniciach ešte ostaneme, pretože začiatkom júla 2018 tam vznikla nová turistická atrakcia, ktorou je vyhliadková veža s výhľadom na celé mesto a okolie. Veža je vysoká 30 metrov a pozostáva z oceľovej konštrukcie a drevenej lávky. Ide o pomerne náročnú technickú stavbu, ktorá nemá na Slovensku obdoby.

https://www.instagram.com/p/BmBBIwiFNO_/?taken-by=vyhliadkova_veza_bojnice

Zraková pyramída

Zraková pyramída, toto jedinečné umelecké dielo, sa nachádza uprostred súľovskej prírody. Ide o 18 metrov dlhú drevenú konštrukciu, ktorá pripomína svetelný, respektíve zrakový lúč. V posledných rokoch patrí k tým najfotografovanejším miestam na Slovensku.

Slovenský raj

Slovenský raj je miestom, ktoré láka turistov z celého sveta. Veľa krásnych miest, tiesňav či známy Tomašovský výhľad. To sú miesta, ktoré by mal každý správny Slovák navštíviť minimálne raz za život.

View this post on Instagram

Aj keď to bol celkom boj mať fotku bez cudzích ľudí😅 tak som to nakoniec dal😇 Tomašovský výhľad nesklamal, aj keď počko nebolo úplne top. Na ktorom mieste máš ty fotku, no nebolo ti všetko jedno pri jej tvorbe? (Aj ja som mal pri tejto fotke mega rešpekt.) 👣 👣 #blog #cestovatelskyblog #niejeturabezstura #slovakblogger #travelblogger #blogerroka #dnescestujem #travel #slovensko #slovakia #visitslovakia #turista #cestovanie #cestovani #cestovatel #turistika #milujemcestovanie #pamiatky #cestujem #poslovensku #takeslovenske #praveslovenske #goodideaslovakia #slovakiaday #skcztravel #cestujemeposlovensku #fabslovakia #slovenskojekrasne #refreshersk #tomasovskyvyhlad

A post shared by Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura) on

 Najtmavšie miesto u nás

Park tmavej oblohy Poloniny, ktorý sa nachádza v rovnomennom národnom parku, je považovaný za najtmavšie miesto na našom území. Už ste na tomto mieste niekedy boli?

https://www.instagram.com/p/Bkzb7CQgMLs/?tagged=parktmavejoblohy

Čičmany

Obec Čičmany je zaujímavá svojou zachovalou ľudovou architektúrou, ale aj miestnym ľudovým krojom a výšivkami s geometrickou ornamentikou. Vidieť tam môžete aj národopisnú expozíciu, kaštieľ a kostol. A ten kto nemá fotku z Čičmian by to mal rýchlo napraviť.

Námestie v Bardejove

Jedno z najkrajších slovenských námestí je práve to v Bardejove, ktoré je dokonca spolu s priľahlými pamiatkami zapísané aj do Zoznamu kultúrneho dedičstva Unesco. Okrem krásnych meštianskych domov sa oplatí vidieť aj renesančnú radnicu v jeho stredu či Baziliku svätého Egídia.

https://www.instagram.com/p/BjurccSgkJq/?taken-by=nie_je_tura_bez_stura

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií