fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aké bude počasie cez Vianoce? Pozrite si detailný prehľad

Tohtoročné Vianoce budú na Slovensku netypické. Nezvyčajne vysoké teploty na Štedrý deň vystrieda ochladenie na Prvý sviatok vianočný. Následne sa opäť výraznejšie oteplí. Zimu si tak dlho neužijeme a čakajú nás početné zrážky.

Máte tip? napíšte nám mailom

V priebehu utorka prešiel cez naše územie ďalej na západ teplý front, ktorý priniesol početné dažďové, do vyšších polôh aj snehové zrážky. Priniesol ale aj oteplenie, ktoré sa už prejavilo na celom území Slovenska. V stredu prechádza cez naše územie ďalší teplý front, za ktorým budú teploty opäť narastať.

Dnes (v stredu 23. decembra) očakávame na celom území oblačno až zamračené a miestami sa budú vyskytovať prehánky či občasný dážď. Sneženie sa očakáva výlučne vo vysokých polohách. Maximálne denné teploty by mali dosiahnuť od +2 do +8 °C na strednom a východnom Slovensku. Na západe bude výrazne teplejšie, od +8 až do +13 °C.

Štedrý deň

Na Štedrý deň sa do strednej Európy nasunie studený front, spojený s tlakovou nížou nad Poľskom. Pred týmto frontom bude do našej oblasti naďalej prúdiť teplý a vlhký vzduch. Počas dňa sa dostane front nad naše územie a prinesie aj zrážky. Počas celého dňa očakávame občasný dážď alebo dážď, teploty budú dosahovať od +4 do +10 °C. Sneženie sa očakáva opäť len v najvyšších polohách Slovenska.

Prečítajte si tiež:
PRVÉ INFO: Na Slovensko mieri sneženie a zima. Kedy začne snežiť?
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií