fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aké bude počasie na Vianoce? Takéto sú najnovšie predpovede

Tohtoročné Vianoce sa pomaly blížia a s nimi aj otázky ohľadom sviatočného počasia. Najnovšie predikcie to ale so snehom na Vianoce ružovo nevidia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počasie bude počas najbližšieho týždňa ovplyvňovať oblasť nízkeho tlaku vzduchu nad západnou Európou a oblasť vysokého tlaku vzduchu nad východnou Európou. Medzi týmito tlakovými útvarmi bude od juhu do strednej Európy prúdiť teplý a vlhký vzduch.

Počas nasledujúceho týždňa očakávame teploty vysoko nad normálom a takisto aj nadnormálové zrážky. Sneženie sa tak bude vyskytovať skôr sporadicky a predovšetkým vo vysokých polohách. Mimo hôr treba počítať skôr s dažďovými či zmiešanými zrážkami.

Najnovšie vyhliadky počasia na týždeň od 21. decembra do 28. decembra vôbec nie sú ružové.

Milovníci snehu by mali ostať opäť smutní, pretože bude prevládať podobná situácia. Striedať by sa malo teplé a vlhké južné prúdenie s chladnejším západným prúdením.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií