Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako sa stať šťastnou ženou? – blog

Tento článok som schopná napísať „až“ dnes. Možno to bude znieť zvláštne, neskutočne, rozprávkovo, detinsky, …ale mám pocit, že som sa naučila ako sa stať šťastnou. A preto by som sa o to s vami milé ženy rada podelila.

Pred pár dňami som sa stretla s kamarátkou, o ktorej som si vždy myslela, že je typom ženy, ktorá berie život jednoducho ako veľkú dávku zábavy. Vždy s úsmevom na tvári, ukecaná, a tak milo detsky pobláznená. Celý večer bola v pohode, až na konci keď padlo pár drinkov sa zrazu úplne zmenila. Začala bezdôvodne plakať. Ženy to občas vedia uhrať na to, že im niečo padlo do oka, ale ona to tentokrát neuhrala. Nechápala som o čo ide, keď mi prerozprávala posledné dni, o rodine, frajerovi, a o tom ako nenávidí samú seba. To ju trápilo najviac. A nie je sama. Na čo predstierať milé ženy. Koľké z nás si naozaj za posledné obdobie povedali, že majú dokonalý život? Koľké z nás milujú svoju postavu? Koľké z nás sú zaseknuté v nefungujúcich vzťahoch? Koľké z nás sa utápajú v depresiách z posledného rozchodu? Koľké trápi pocit neschopnosti? Neužitočnosti? Či bezvýznamného kráčania životom? Ani jedna z nás nie je dokonalá, a nemá rozprávkový život. Ani tá najchudšia, najzamilovanejšia, najúspešnejšia kamarátka, či žena, ktorú si videla na titulke časopisu. Myslím, že v dnešnom svete kde na každom kroku vidíme dokonalé bytosti z reklám a časopisov sa viac ako inokedy cítime proste hrozne. Napriek tomu ja som sa pred pár dňami vďaka tomu hore, a zmene pohľadu stala šťastnejšou. Nie úplne (to sa nikdy nedá), ale som na ceste. A tu je krátky návod:

Ak si sa práve pozrela do zrkadla a pripadáš si v niečom nedokonalá – začni behať, zmeň stravu, ale hlavne sa na seba pozri očami lásky, očami niekoho kto ťa miluje – tie nedokonalosti sa zrazu časom stratia, lebo práve to ťa odlišuje od iných, práve to nedokonalé je pravé, si to ty. Príjmi sa taká aká si. Ak ťa niekto opustil – plač, ale nesiahni si na život. Uvedom si, že je smiešne aby si obetovala život, zdravie, čokoľvek pre človeka, ktorý by sa pre teba nevzdal ničoho. Neľutuj to pekné – bola to láska, ale nauč sa akceptovať slovo bola. Ak si aj našiel inú, a ty zúriš, pochop, že možno práve vďaka tebe bude aspoň pri nej vedieť ako sa skutočne správať k žene. Skutočná láska nikdy nekončí, tá toxická áno, a ani tá vaša nebola dokonalá, ak by bola – neskončila by.  Ak si ho naozaj milovala, nechaj ho ísť za šťastím. Akmáš pocit, že v živote nič nemá zmysel, pozri sa na deti, oni nevedia čo ich čaká zajtra, a predsa neprestanú kolenačkovať až dokým sa jedného dňa nepostavia na vlastné. Mne vždy pomôže keď v tom najhoršom pomôžem človeku, ktorý sa má ešte horšie ako ja (hoci aj maličkosťou). Ak máš pocit, že všetky zlé veci sa dejú len tebe, je asi na čase prehodnotiť svoje rozhodnutia. Pretože ak sa rozhoduješ nesprávne nemôžeš čakať dobré konce. Ja tomu hovorím dlhé blbé obdobie, a preto si vážim dni kedy mi je dobre. Ak teda trpíš, ak sa ti všetko zrútilo, ak ťa bolí srdce, a už nevieš ako ďalej…choď niekam (hoci aj na lavičku do parku) a tam to všetko zlé nechaj.

Nauč sa odpustiť, nechať ísť, ale hlavne nauč sa mať rada.Príjmi samú seba takú aká si. Nedokonalú, ale predsa schopnú milovať dokonale. Vytvor si so sebou vzťah, ktorý by si chcela prežiť so svojím budúcim partnerom.

A nezabudni: práve vďaka všetkému tomu utrpeniu, a prehrám si dnes tak dokonale silná žena, matka, či manželka.

Ak by sme v živote nemali s čím bojovať, tak by sme nedokázali neskôr čeliť krutej realite.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií