fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Barack Obama má nový dom za takmer 10 miliónov: Odkiaľ naň vzal?

Máte tip? napíšte nám mailom

Bývalý prezident Spojených štátov amerických Barack Obama sa spolu s manželkou rozhodli kúpiť obrovský dom. Odkiaľ na to vzali peniaze?

Podľa informácií známeho webového portálu TMZ.com zo 4. decembra 2019, Barack a Michelle Obama si kúpili nový luxusný dom, nachádzajúci sa v tradičnom letovisku pre amerických prezidentov, za viac ako 10 miliónov dolárov.

Michelle a Barack Obama majú čo oslavovať. Práve získali krásnu a skutočne obrovskú nehnuteľnosť na Martha’s Vineyard Island, v štáte Massachusetts. Jedná sa o obzvlášť obľúbené miesto dovoleniek bývalých amerických prezidentov. Ostrov obrovských bielych piesočnatých pláží a pokojná atmosféra boli nesmierne obľúbeným miestom aj J.F. Kennedyho, ktorý bol zavraždený.

Barack Obama má vlastnú pláž

Bývalý americký prezident je od minulého týždňa hrdým majiteľom obrovského kamenného domu, ktorého pozemok má rozlohu 12 hektárov. Súčasťou tejto nehnuteľnosti je aj súkromná pláž a nádherný výhľad na oceán. Rozhodnutie na kúpu tejto exkluzívnej vily prišlo po letnej dovolenke, ktorú manželia Obamovci strávili v tomto rezorte. Podľa zdroja, ktorý je ich blízkym priateľom, “Boli „ohromení“ kvalitou vily a prostredím, preto podnikli kroky na jej definitívne získanie.”

View this post on Instagram

Barack e Michelle Obama stanno per acquistare un'enorme tenuta a Martha's Vineyard. Dall’isola, diverse fonti hanno confermato a tmz.com che gli Obama sono in trattativa per comprare la proprietà di Wyc Grousbeck dei Boston Celtics. L'ex Presidente degli Stati Uniti e l’ex First Lady hanno affittato la casa in questione quest'estate e ne sono rimasti innamorati. La proprietà è quotata 14.850.000 di dollari (13.356.000 euro). Secondo i ben informati, i coniugi Obama dovrebbero riuscire a spuntare un piccolo sconto. Questa villa è davvero enorme. Oltre alla casa, comprende quasi 12 ettari a due passi dalla spiaggia. La residenza principale ha più di 2000 mq con 7 camere da letto, l’immancabile piscina, un camino esterno, una cucina degna di uno chef, soffitti a volta e 2 ali per gli ospiti. Ha una vista incredibile, soprattutto mentre si è immersi nella Jacuzzi del balcone al secondo piano. Il lungomare è privato ed è dotato di una darsena. Unico inconveniente: il garage ha solo due posti auto. Le trattative per la compravendita sono ancora in corso, quindi la chiusura non è ancora scontata, anche se sembra ben avviata al momento attuale. Foto e fonte: idealista.it #ville #marthasvineyard #wycgrousbeck #statiuniti #bostonceltics #barackobama #michelleobama #casedeivip #luxury #jacuzzi #design #architecture #casadolcecasa #mondoimmobiliare #notizie #news #case #house #giardino #garden #piscina #pooldesign #immobilidilusso

A post shared by Breraundici (@breraundici) on

Nie je prvým majiteľom

Tento dom so siedmimi spálňami predtým vlastnil hráč Boston Celtic, Wyc Grousbeck. Webový portál TMZ.com tiež uvádza, že Barackovi Obamovi sa nesmierne darí v podnikaní. Aj preto si mohol dovoliť zabezpečiť rodinné sídlo v hodnote 11,75 milióna dolárov, čo je v prepočte 10 600 000eur.

Pôvodná cena domu bola však omnoho vyššia. Jeho bývalý majiteľ chcel pôvodne za toto honosné sídlo 14 850 000 dolárov. Nakoľko však nikto neprejavil záujem, Wyc Grousbeck bol nútený znížiť cenu o viac ako 3 milióny dolárov.

Táto priestranná vila s rozlohou 641 metrov štvorcových má okrem vlastnej pláže aj veľký bazén, vonkajší krb a nádherný klenutý drevený strop. Jej súčasťou sú aj dve krídla pre hostí, ktoré sú oddelené od hlavného domu. Je pravdepodobné, že v týchto častiach sa ubytujú dcéry bývalého prezidenta spolu so svojimi priateľmi.

Čítajte tiež:

Barack Obama: Z jeho dcéry vyrástla neuveriteľne sexy žena

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií