fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bolí vás niečo? Možno je to práve z chrbtice!

Máte tip? napíšte nám mailom

Celý nervový systém je prepletený práve s chrbticou. Tým pádom problémy s chrbticou spôsobujú bolesti v odlišných miestach tela. Preto by sme si stále mali dať otázku, či to čo nás bolí nie je zakorenené priamo v chrbtici a ich stavcov.

Pomocou obrázku môžete zistiť, z ktorého stavcu vychádza konkrétna bolesť. Potom sa môžete zamerať na to, či v danej oblasti nemáte na chrbtici nejaké anomálie.

Podľa mnohých lekárov a osteopatov (lekári špecializujúci sa na pohybovú sústavu) až 72% bolestí hláv vzniká práve v chrbtici.

Ďalšie problémy spojené s posunutými platničkami, poškodenými stavcami či s krivou chrbticou:

  • zrakové vady
  • hučanie v ušiach
  • pricvaknuté nervy
  • problémy s prehĺtaním jedla
  • a mnoho ďalších

Problémy s hrudnou chrbticou môžu spôsobovať bolesti srdca, žalúdka alebo čriev. Najlepšie ako vyriešiť vaše problémy s chrbticou je cvičenie! Plávanie je na to ako stvorené. Najmä precvičí svaly, o ktorých ani neviete a tie pomáhajú udržiavať telo vystreté a to zabraňuje skolioze a ďalším problémom spojených s chrbticou.

Bolí vás niečo? Možno je to práve z chrbtice!

chrbtice a organy

Zdroj: yourstylishlife.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií