fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Brepty Anreja Danka: TOTO sú tie najlepšie z nich

Len máločo môže v správach pobaviť tak, ako brepty Andreja Danka. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky je označovaný aj ako generátor náhodných slov a občas sa mu podarí vypustiť rôzne perly.

Máte tip? napíšte nám mailom

Brepty Andreja Danka nájdete aj v knihe

Brepty Andreja Danka sú na našej politickej scéne pomerne ojedinelý jav. Iste, každému sa občas zamotá jazyk a povie niečo, na čo potom príliš hrdý nie je. Predsedovi SNS sa to ale darí pomerne často a čím viac sa rozčúli, tým skôr sa pomýli. Vďaka tomu vznikajú na Youtube veselé videá a dokonca má už aj svoju knihu, kde nájdete dôležité, humorné a nepodarené výroky kapitána Andreja Danka. Sám autor upozorňuje, že brepty Andreja Danka môžete čítať len na vlastné riziko a v prípade srdcového záchvatu, neutíchajúcej bolesti hlavy, prípadne ťažkostí s dýchaním, neodkladne kontaktujte svojho lekára.

“Je veľmi ľahko aj z tejto tlačovky strihnúť tri brepty, že či sa Danko pomýlil, nepomýlil. Zostrihajte si a púšťajte si! Ale určite poviem súvislejšiu vetu v inom parlamente, aj na svetových prejavoch, ako ktorýkoľvek z tých, ktorých volíte.”

Hľadal sa aj prekladateľ jeho myšlienok

Na sociálnych sieťach sa bežne objavujú diskusie ľudí, ktorí sa snažia pochopiť to, čo nám chcel kapitán povedať. Predsa len, jeho funkcia je druhá najvyššia ústavná funkcia po prezidentovi, a preto by sme mu mali aspoň trochu rozumieť. Vidieť to môžete pri jeho odpovedi na jednoduchú otázku, či by Slovensko prišlo na pomoc inému členskému štátu NATO, ktorý by bo napadnutý. Na facebookovej stránke Antidanko sa objavil určite veľmi náročný prepis. Brepty Andreja Danka môžu byť naozaj dlhé.

„Ja hovorím ešte raz, veď sme viazaní záväzkami, ale hovorím vám o tom, že dneska nie sú tieto veci jasne definované, vznikajú lokálne konflikty, a určite je to v rámci tohto veľmi ťažké povedať v rámci toho, ak máte predstavu, že či by asi Slováci, ak by teda mali, či by išli do Spojených štátov ich chrániť, tak myslím si, že jednak by to bolo neefektívne, jednak by to ani nebolo možné, ale veď, samozrejme, že ak by v rámci útoku na európske štáty vznikol z akejkoľvek strany nejaký útok alebo lokálny konflikt, tak vždy je tu určitá kooperácia, len ja chcem ešte raz povedať, že my tých konfliktov lokálnych máme dosť, ktoré môžu prekypieť aj do iných konfliktov.”

Ešte to pokračuje:

,,Preto si myslím, že Spojené štáty by mali nechať Európu si riešiť svoj problém s Ruskom samostatne, blížiť sa neustále k Ruskej federácii hranicami Európskej únie si vyžaduje jasnú komunikáciu predstaviteľov Európskej únie, Spojené štáty by nemali riešiť túto vec a tu nachádzame zásadný problém, Európska únia nemá lídrov schopných rozprávať s Putinom, schopných rozprávať s Trumpom, aby sme si tieto pravidlá nastavili, Európa nie je vo veľa veciach samostatná, naozaj nie každému štátu sa musí páčiť vo vzťahu k doláru euro, je tu množstvo veľa, množstvo problémov a ja stále volám po jednote Európy a nech európski lídri riešia vzťah k Rusku, nech ho neriešia iné veľmoci.”

Hlavne sa dobre bavte

Brepty Andreja Danka sú vtipné, komplikované, na zamyslenie. Najmä v prípade, ak sa snažíme pochopiť, čo nám chcel básnik povedať.

“Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku. Ale žiaden iný človek nedokáže rozdať toľko zla, poníženia a urážok inému, je to dané len nám, ľuďom.”

A jeho legendárna odpoveď na to, či sa pozná s Petrom Tóthom:

“Chskym? Niejá soms, ja vôbec, ja naozaj Tótha akože absolútne vôbec, hej? A preto vám hovorím, že, že viete, ja by som mal problém aj vizuálne Tótha, aj keď vidím v médiách. Chcel by som povedať, že ako ináč vám to má povedať, ako som vám to povedal počas tejto tlačovej besedy, keďže sa dupľujú otázky, chcem vám poďakovať a popriať krásny deň.”

https://www.youtube.com/results?search_query=chskym

Prečítajte si tiež:
Čo Slováci vyhľadávajú v prehliadači Google a čo vyhralo v roku 2015?

Zdroj: youtube.com  facebook.com  martinus.sk  sme.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií