fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Búrky nás zasiahnu už počas Veľkej noci. Tá bude veľmi teplá

Na našom území si vychutnávame krásne, stabilné a slnečné počasie. To bude na našom území panovať až do Veľkej noci.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas Veľkej noci nás čaká zmena a začnú sa v teplejšom vzduchu vytvárať prehánky a dokonca aj búrky. Rozsiahla tlaková výš, ktorá v týchto dňoch ovplyvňuje počasie na našom území prináša stabilné a slnečné počasie a nič zásadné sa nezmení ani v nasledujúcich dňoch. V podobnom duchu počasia by sa mala niesť aj prvá polovica Veľkonočných sviatkov.

Najbližšie dni budú mimoriadne slnečné. Na našom území sa dokonca nemusí objaviť ani mráčik. Pri slnečnom počasí budú teploty stúpať poriadne vysoko.

Už počas dnešného dňa budú prekračovať hranicu +20 °C a najteplejšie by malo byť zrejme na Zelený štvrtok. Teploty môžu atakovať dokonca hranicu až +25 °C, čo sú už nezvyčajne vysoké teploty. V porovnaní s dlhodobým normálom by mali byť tieto teploty až o 7 °C vyššie ako je bežné.

Nadpriemerne teplé počasie nás čaká počas Veľkej noci, ale počasie sa postupne zhorší.

Do regiónu strednej Európy sa nasunie plytká brázda nižšieho tlaku, ktorá zabezpečí vlhkosť a práve v teplom a vlhkom vzduchu sa začne vytvárať kopovitá oblačnosť a neskôr sa sformujú prehánky alebo aj búrky.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka súhlasí, aby minister školstva zmenil termíny testovaní či zápisov

Prvé prehánky sa môžu vyskytnúť v noci na piatok a počas soboty, no oveľa viac prehánok a búrok bude na našom území počas Veľkonočnej nedele. V pondelok sa očakáva aj možný výskyt výraznejšieho dažďa.

Počas Veľkej noci nás tak čaká postupne zhoršenie počasia a môžu sa objaviť búrky, ktoré však ešte nebudú sprevádzané nebezpečnými sprievodnými javmi. Pri prípadných búrkach len zosilnie dážď. Po Veľkej noci sa začne na našom území postupne ochladzovať.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií