Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás upršaný a chladný piatok s teplotami len do +17 °C

Kým začiatok tohto týždňa sa niesol v znamení letného počasia, záver už leto nepripomína ani zďaleka. Aké počasie nás dnes čaká?

Počasie u nás bude ovplyvňovať okraj tlakovej níže, ktorej stred sa bude presúvať cez Poľsko nad Pobaltie. Práve po tomto okraji k nám bude od západu prúdiť chladný a vlhkejší vzduch.

Piatok teda prinesie oblačné až zamračené počasie. Na viacerých miestach treba počítať s prehánkami, dažďom či ojedinelými búrkami. Na hrebeňoch Tatier môže snežiť.

Časom budú zrážky ustávať. A to najmä na juhu.

Naďalej bude chladno. Teplota bude aj o desať stupňov nižšia oproti dlhodobému priemeru.

Zajtrajšie maximálne teploty sa budú niesť v rozmedzí od +12 °C do +17 °C. Ojedinele, najmä v Žilinskom kraji, môže byť aj chladnejšie.

Fúkať bude prevažne západný, na východe južný vietor rýchlosťou 3 až 9 m/s, v nárazoch lokálne okolo 14 m/s. K večeru bude vietor slabnúť.

Výraznejšia zmena počasia sa počas víkendu ani začiatkom nového týždňa neočakáva. Naďalej treba počítať s teplotami do +20 °C a prehánkami či dažďom.

Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií