fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cestuješ na Bali a nič o ňom nevieš. Pomôžeme ti zorientovať sa

Máte tip? napíšte nám mailom

Kým si naplánuješ celý cestovný itinerár, prečítaj si základné informácie o tomto populárnom turistickom cieli mnohých Slovákov. 

1. Bali nie je samostatný štát

Bali je tropický ostrov, ktorý sa nachádza medzi ostrovom Jáva a Lombok. Aj keď má hlavné mesto (Denpasar), spadá pod nádhernú a rozmanitú krajinu s názvom Indonézia. Spolu s ďalšími malými ostrovmi tvorí Indonézsku provinciu.

cestujem na Bali
zdroj: unsplash.com

2. Pešo neprejdeš ani krok

Na tomto rozlohou nie veľkom ostrove sa nikde nechodí pešo. A to ani na vzdialenosť pár metrov. Motorky majú nielen u domácich obyvateľov, ale aj u svojich turistov veľkú obľubu. Jazdia na nich deti, ale aj starí ľudia. Po celom Bali sa jazdí vpravo a chodníky sú pre nich “luxusnou” záležitosťou.

cestujem na Bali
Zdroj: unsplash.com

3. Teplé Vianoce na Bali

Na tomto ostrove sa delí ročné obdobie na mokré a suché, počas ktorých sa teploty pohybujú od 24 do 34 °C. Mokré obdobie však neznamená, že nonstop prší, znamená to, že niekedy tam prší počas dňa a niekedy zas počas noci. Počasie je teda počas celého roka rovnaké.

Prečítajte si tiež:
Zdravie máme iba jedno a zmrzlina až tak nepomôže. Pozrite si letný manuál, ako zvládať tropické horúčavy

4. Chrámy po celom ostrove

Bali je známe vysokou hustotou hinduistických chrámov. Chrámy sú teda symbolom Bali a znázorňuje sa nimi miestna kultúra a história. Tento zaujímavý symbol slúži dodnes ako miesto na modlitby alebo uctievanie bohov, ktoré musia rešpektovať aj turisti. Ak sa rozhodneš ich navštíviť, určite nezabudni na sarung, veľkú šatku obviazanú okolo pása.

cestujem na Bali
Zdroj: unsplash.com

5. Opičia rezervácia

V srdci Ubudu sa nachádza okrem hinduistického chrámu aj opičia rezervácia. Žiadne opice tu však nenájdeš zavreté v klietkach. Zvieratá tu majú voľný pohyb a jasne ti dajú najavo, kto je tu pán. Na ľudí sú tu opice tak zvyknuté, že im lozia do tašiek a berú im to, čo sa im zapáči.

Zdroj: unsplash.com

6. Plávať sa dá všade

Pri návšteve tohto čarovného ostrova určite nesmieš vynechať plávanie pod vodopádom. Vodopády sa nachádzajú prevažne v severnej časti Bali a väčšina z nich je prístupná aj bez sprievodcu.

cestujem na Bali
Zdroj: unsplash.com

7. Psíkovia tu nemajú veľké slovo

Okrem toho, že Bali je naozaj miesto, ktoré ti určite učaruje, majú aj tradíciu, ktorá by sa určite nepáčila milovníkom zvierat. Psi tu sú totiž náhrada za kura. Na trhoch sa tu môžeš stretnúť s tým, že ti niekto bude na večeru ponúkať  svojho domáceho maznáčika.

Prečítajte si tiež:
Sociálne siete bojujú proti sexizmu: Zakázali používať emoji broskyne a baklažánu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií