fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorvátske zemetrasenie má už najmenej 7 mŕtvych. Otrasy pokračujú

Chorváti sa spamätávajú z následkov mohutného zemetrasenia, ktoré bolo najsilnejšie za viac ako 150 rokov. Škody sa rátajú na milióny € a počet obetí stúpa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dve ďalšie zemetrasenia zasiahli v stredu ráno Chorvátsko. Prvé bolo s magnitúdou 4,7 a druhé 4,8. Epicentrum záchvevov bolo opäť v oblasti mesta Petrinja.

Po ničivom zemetrasení, ktoré zasiahlo centrálne Chorvátsko v utorok a malo magnitúdu 6.3 pokračuje odpratávanie následkov. K zemetraseniu došlo zhruba 40 km juhozápadne od hlavného mesta Záhreb a seizmické vlny boli také intenzívne, že zemetrasenie sme cítili aj na Slovensku a to predovšetkým na západe Slovenska.

Zemetrasenie napáchalo najväčšie škody v epicentre zemetrasenia pri mestách Sisak a Petrinja. V týchto mestách je zhruba polovica budov poškodených, či zničených.

Nemocnice v širokej oblasti stále prijímajú zranených. Armáda a hasiči stále prehľadávajú trosky spadnutých budov.

Úrady k utorkovej polnoci potvrdili už najmenej 7 obetí a desiatky vyslobodených z trosiek. Starostovia postihnutých miest však jedným dychom dodávajú, že obetí bude ešte viac. Niekoľko ľudí bojuje o život v nemocniciach.

Chorváti po celej krajine zhromažďujú potraviny, stany, deky a ďalšie materiálne veci a postupne ich prinášajú postihnutým ľuďom. Množstvo ľudí je totiž po dnešnom zemetrasení bez strechy nad hlavou a noc trávia na ulici pri ohni.

Prečítajte si tiež:
Najnižší herci, ktorí svoju kariéru postavili na malom vzraste
Snímka obrazovky o
zdroj: Škody v meste Petrinja, foto: tercbela @_antens

Zatiaľ čo armáda a hasiči prehľadávajú trosky, záchranári evakuujú imobilných a starších ľudí do iných sociálnych zariadení po celom Chorvátsku.

Bežní Chorváti založili facebookové skupiny, kde ponúkajú jedlo a dokonca aj ubytovanie pri mori pre zasiahnuté rodiny.

Energetici sa snažia postupne v postihnutých oblastiach obnovovať dodávky elektrickej energie. K 23:00 je bez dodávok už len zhruba 2000 občanov v oblasti mesta Sisak a 7000 ľudí v oblasti mesta Petrinja.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií