Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chorvátsko zasiahlo už 119 zemetrasení. Očakávajú aj ďalšie

V centrálnej časti Chorvátska si od zemetrasení nevydýchnu ani dnes. Už od rána tam zaznamenali niekoľko otrasov a očakáva sa, že v podobnom duchu sa budú niesť aj nasledujúce hodiny.

Mimoriadne silné zemetrasenie s lokálnou magnitúdou 6,3 sa v utorok o 12:19 nášho času vyskytlo 46 kilometrov juhozápadne od Záhrebu v Chorvátsku. Otrasy cítili ľudia v širokom okolí naprieč Európou, dokonca aj na Slovensku.

Zemetrasenie si okrem obrovských materiálnych škôd vyžiadalo aj obete na životoch. Úrady doposiaľ hlásia sedem mŕtvych, z toho jedno 13-ročné dievčatko.

V oblasti sa silnejšie i slabšie otrasy objavujú už od pondelka. Inak tomu nebolo ani dnes. Európsko-stredomorské seizmologické centrum (EMSC) hlásilo dnes v noci v oblasti mesta Petrinja zemetrasenie o sile 3,8 magnitúdy.

Ďalšie dva otrasy mali silu 3,1 magnitúdy. Informovali o tom zahraničné médiá s odvolaním sa na EMSC.

Aj napriek dostatočnej sile neprekonali stredajšie zemetrasenia, ktoré dosahovali 4,8 magnitúdy.

Za posledných 72 hodín oblasť okolo Sisaku a Petrinje zasiahlo viac ako 119 zemetrasení, najsilnejšie bolo práve to utorkové o 12:19 h. Miestni obyvatelia sa ešte stále spamätávajú z rozsiahlych škôd.

To, že zemetrasenia spôsobili obrovské škody, dokazuje aj video polície z mesta Petrinja.

Letecké zábery sú priam hrozivé. Mesto sa zmenilo na nepoznanie.

Seizmológovia očakávajú, že otrasy neutíchnu ani v najbližších hodinách. Ostáva preto už len dúfať, že nebudú silnejšie, ako tie doterajšie.

Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií