fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, čím ošetriť bodnutie od komára? Poradíme vám 4 prírodné spôsoby

Máte tip? napíšte nám mailom

Nikto nemá rád otravné bzučiace komáre. Pri stanovačkách, opekačkách, prechádzkach alebo pokojnom spánku nás často bodne nie jeden komár. Doslova nás nájde všade. Hovorí sa, že komár ide len po sladkej krvi, ale to by ju malo veľmi veľa ľudí.

Bodnutie komárom je nepríjemné nielen kvôli tomu, že bodnuté miesto nielen sčervená, ale začne aj veľmi svrbieť. Jasné, že sa začneme hneď škriabať. Mnohí z nás dokonca označia miesto krížikom a naslinia ho, ale svrbenie neprestáva. Niekedy dokonca škriabeme tak dlho, až si dané miesto rozškriabeme do krvi, niektoré prípady sú až zahnisané a musí pomôcť len lekár.  (Je to tak hlavne pri ľuďoch, ktorí sú alergickí na rôzne bodnutia hmyzom.)

Mosquito_Tasmania_crop

Na bodnutie od komára stačí tak málo. Vyskúšajte nasledujúce tipy

Skúsme neškriabať a zostať v pokoji. Mali by sme si dať na dané miesto vlhký sáčok zeleného čaju alebo namočené ovsené vločky. Hovorí sa, že pomôže aj kocka ľadu.

V poslednom čase sa ale uplatňuje metóda, ktorá rýchlo uľaví od svrbenia. Ide o rastlinu Aloe Vera. Jej protizápalové účinky poznali už dávno naši predkovia a teraz sa uplatňuje ako prírodný liek proti bodnutiu hmyzom.

Prečítajte si tiež:
Chceš schudnúť? Pomôže ti týchto 10 tipov od osobného trénera, ktorý schudol 70 kíl

Ďalším prírodným liekom je bazalka. Trením listov z bazalky sa uvoľňuje šťava a to upokojuje postihnuté miesto, a zároveň pôsobí aj protizápalovo.

Dobrým liekom je aj med, ktorý dokáže zabrániť infekciám vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam. Stačí ho naniesť na postihnuté miesto a nechať chvíľu pôsobiť.

Aj keď je naozaj veľmi ťažké sa nepoškriabať, mali by sme to vydržať, prekonať sa a vyskúšať tieto prírodne lieky. Je takmer isté, že vždy pomohli a aj pomôžu. Všetci vieme, že komáre sú prenášačmi rôznych chorôb, ale zdravie máme len jedno, tak by sme si ho mali chrániť.

Foto: en.wikipedia.org
Zdroj: lajfik.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií