fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cítite sa unavene? Naštartujte svoje telo takýmito spôsobmi

Máte tip? napíšte nám mailom

Málo vitamínu D sa na vás určitým spôsobom odzrkadliť jednoducho musí. Ak sa ráno budievate zničená, bez nálady a máte pocit, že jediné, čo by vám pomohlo, je celodenný spánok, poradíme si, ako svoje telo naštartovať, aby ste mali viac energie a cítili sa oveľa lepšie.

Vypite pohár čistej vody a pripravte si výživné raňajky

Vždy ráno, keď sa prebudíte, dajte si pohár čistej vody – nie minerálnej. Telo cez noc stratilo tekutiny a preto si ich jednoducho musíme doplniť. Oblečte si teplejšiu dámsku mikinu, aby vám nebola zima a spravte si chutné výživné raňajky. Nejedzte nič mastného, ťažkého na žalúdok a radšej si doprajte ovocný alebo zeleninový šalát. Nikdy nepite kávu na prázdny žalúdok. Práve výdatné raňajky vám dodajú potrebnú energiu na celý deň. Čo tak vyskúšať si spraviť takéto raňajky hneď nasledujúce ráno?

Nepozerajte na telefón

Deň bez neho si jednoducho nevieme predstaviť, ale vôbec si neuvedomujeme, že jeho prítomnosť nám škodí. Namiesto toho, aby sme si obuli dámske tenisky, obliekli mikinu a išli si zabehať, pozeráme do telefónu a odpisujeme na správy zo sociálnych sietí a na sms správy. Zamyslite sa, je toto správne? Určite si uvedomujete, že toto nie je správne.  Nepozerajte na telefón a čas strávte rozumnejšie.

Prečítajte si tiež:
4 najlepšie cviky na odstránenie celulitídy. Vieme, ktoré to sú!

Doprajte si čerstvý vzduch

Ak bývate na dedine, s týmto problém mať nebudete. Ak však bývate na byte, čerstvého vzduchu máte málo. Spravte si výlet do prírody a kochajte sa jej krásami. Zabudnite na starosti, stres a užívajte si prítomný okamih. Teraz cez zimu si doneste trošku prírody aj domov. Do krištáľových váz si dajte čerstvé kvety z kvetinárstva, alebo si natrhajte konáriky, ktoré si ozdobíte vianočnými dekoráciami. Vaša domácnosť bude dýchať prírodou!

Dajte zbohom únave a užívajte si deň aj teraz cez zimu. Aj keď sú dni veľmi krátke, dajú sa využiť efektívnejšie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií