fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo sa deje v USA a Londýne? Prináša panika z koronavírusu totalitu?

Vlády kdekoľvek na svete používajú pandémiu na rozšírenie kontroly, pričom tvrdia, že ide iba o dočasné, núdzové právomoci. Panika z koronavírusu sa dá zneužiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Môžeme veriť vládam, že túto kontrolu neskôr pustia z rúk? Sú ľudia uvedení do paniky a obáv, aby si ľahšie nechali ukradnúť slobodu a práva v dôsledku neviditeľného vírusu? Hra sa volá „núdzové právomoci“ a zapájajú sa do nej administratívy celého sveta kolektívne. Prakticky každý štát na zemi má prípad COVID-19, a preto sa panika z koronavírusu používa na ospravedlnenie výnimočného stavu kontroly. Všetko sa robí údajne len pre zdravie občanov, bezpečnosť a ochranu.

Vďaka všetkému strachu a rozruchu, ktoré dnes vidíme okolo seba, by sme čakali, že v uliciach na nás čaká najsmrteľnejší zabijak všetkých čias. Nie niečo, čo zabilo približne 50-tisíc ľudí po mesiacoch a mesiacoch trvania. Podľa štatistík CDC iba v USA sezónnej chrípke podľahne ročne 15 až 80-tisíc občanov. Pozrime sa bližšie, čo robia uprostred pandémie.

Panika z koronavírusu „otvára okná možností“

Pravdepodobne sa zatvoria súdy a počas mimoriadneho stavu budú natrvalo zaistení ľudia bez súdneho konania. Generálny prokurátor William Barr je presne ten istý, ktorý pateticky dohliadal na prípad Epsteina a nerobil s ním nič, zatiaľ čo bol sám s ním prepojený. Panika z koronavírusu bola dostatočná, aby ukázal svoju pravú tyranskú tvár tým, že požiadal o mimoriadne práva. The Hill píše:

„Jednou z navrhovaných zmien je, aby bol generálny prokurátor oprávnený požiadať okresné súdy, aby ich čiastočne alebo úplne zatvorili v dôsledku prírodnej katastrofy, občianskej neposlušnosti alebo inej mimoriadnej situácie… Títo sudcovia by tiež získali právomoc na zastavenie súdneho konania a natrvalo zadržať jednotlivca bez súdneho konania.“

Toto je frontálny útok na štvrtý dodatok Ústavy a právo „habeas corpus.“ Vďaka nemu môže osoba nahlásiť nezákonné zadržanie a požiadať súd, aby určil legálnosť zadržania. Toto je mimoriadne dôležité právo pre ochranu človeka. Ale zdá sa, že je len pokračovaním Patriot Act, ktorý pre zmenu zneužil paniku po útoku na „dvojičky.“ V praxi to znamená, že by ste mohli byť zatknutí alebo predvedení do odvolania krízy alebo stavu občianskej neposlušnosti. Iný článok, tentoraz na portáli Zero Hedge, uvádza nasledovné:

„Šerif Los Angeles Alex Villanueva nariadil zatvorenie všetkých obchodov so zbraňami. Obáva sa, že príliš veľa ľudí by získalo prístup k nim. Stalo sa tak po úmrtí prvého tínedžera v oblasti Los Angeles na koronavírus. (Šerif) oznámil kroky proti nepodstatným firmám, v ktorých sa nezdružujú veľké počty ľudí. Podnikom, ktoré nedodržia nariadenie, vypne ministerstvo vodu i elektrickú energiu.“

Na Ostrovoch nič nové?

Spojené kráľovstvo nedávno pretlačilo návrh mimoriadnych práv (Coronavirus Bill 2019-21), ktorý uvádza do platnosti mnohé obmedzenia. Požiadavky sa týkajú izolácie osôb podozrivých na koronavírus a zadržania osôb, ak to úrady považujú za potrebné.

Prečítajte si tiež:
Taliansky kňaz skonal. Dal pľúcnu ventiláciu svojmu blížnemu

Obmedzujú sa prístavné prevádzky, zmierňujú požiadavky na lekárske osvedčenia ako „príčina smrti“ a vylučuje sa požiadavka na porotu v súvislosti s vyšetrovaním úmrtia na koronavírus. Bolo to potom, čo Londýn vykonal zmeny existujúcich zákonov. Napríklad zmena zákona o duševnom zdraví, kde sa používa vyjadrenie názoru troch nezávislých odborníkov z oblasti. Dnes už môže niekoho za duševne chorú osobu vyhlásiť jediný odborník. A navyše, páry majú zakázané zdržiavať sa v spoločnej domácnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj The Hill Zero Hedge Fox LA
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií