fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Darwinova cena. Uznanie, ktoré môžete získať až po svoje vlastnej smrti

Máte tip? napíšte nám mailom

Darwinova cena je ocenenie pre ľudí, „ktorí sa zaslúžili o zlepšenie ľudského genofondu tým, že sa z neho sami odstránili hlúpym spôsobom“. Nejde vôbec o hmotné ocenenie, ceny sa udeľujú len formou “uznania” na stránke darwinawards.com.

V tomto niekoľkodielnom seriáli pre vás pripravíme najmorbídnejšie prípady, nad ktorými sa vám mozog zastaví a bránica rozhýbe.

Základom je základ. Ak by ste náhodou chceli vyhrať Darwinovu cenu, máme tu pre vás pár podmienok, ktoré nemôžete zabudnúť splniť:
– Musíte sa zabiť alebo sterilizovať, prakticky musíte znemožniť vašu reprodukciu na planéte Zem.
– Neuveriteľne musíte zlyhať, byť hlúpejší ako hocikto iný.
– Musí ísť o sebazabitie.
– Musíte byť psychicky zdravý a mať viac ako 16 rokov.
– Vaše počínanie musí byť overené, pravdivé.

Poviete si – neuveriteľné, že takýto čierny humor a morbídnosť medzi nami existuje. Mám tu pre vás nejaké príklady výhercov Darwinovej ceny, aby ste pochopili, že je to úplne oprávnené.

Bodyček

Tridsaťdeväťročný právnik Garry sa snažil študentom práva ukázať tvrdosť a odolnosť skiel v oknách  mrakodrapu, v ktorom mal kanceláriu. Študenti sa nakoniec, ale presvedčili o opaku, keď sa ho Gary pokúšal ramenom preraziť, vyletel von a svoj 24 poschodí dlhý pád ukončil smrťou.

Prečítajte si tiež:
Obchodník roka: Muž predáva v sklenených pohároch čerstvý horský vzduch! Zisti za koľko si ho môžeš kúpiť

skyscraper-1031581_960_720

Mr. Bombastik

Nemocničný pacient s vážnou chorobou pľúc bol odkázaný na pobyt v kyslíkovom stane a tešil sa, ako konečne ochutná nikotín. V ponožke mal skryté cigarety a zapaľovač. Hneď ako mal príležitosť, zobral zapaľovač, škrtol zápalkou a bum. Asi mu niekto zabudol spomenúť niečo o horľavosti kyslíka.

lighter-1022459_960_720

Nenažranec

Michael pozoroval kamaráta ako čistí akvárium a sťažuje sa, že jedná z rýb žerie ostatné. Miško však dostal úžasný nápad a vyhlásil pomstu. Zdrapil dravú rybu a strčil si ju do úst so zámerom zjesť ju. Stále živá trinásťcentimetrová ryba mu zostala v hrtane a kým prišla záchrana, chlapec sa udusil. Chvost trčiaci mu z úst sa ešte chvíľu potom trepal. Tragéd.

Silverjaw_Minnow_Notropis_buccatus-300x225

Toto bola iba ochutnávka z množstva či už nominácií, alebo víťazov Darwinovej ceny. Dúfam, že sa vám článok páčil a vidíme sa (čítame sa) pri ďalšej časti.

Foto: www.google.sk, pixabay.com, pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií