Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dokument o komunistovi Husákovi bol najsledovanejší. Najväčšieho Slováka spoznáme budúci týždeň

Anketa Najväčší Slovák vyvrcholí už v stredu 1. mája. Moderátorstva sa zhostili Andela Vinczeová a Štefan Chrappa.

Gustáv Husák uzavrel sériu dokumentov a diskusií o desiatich top osobnostiach našej krajiny. Zo všetkých odvysielaných dokumentov bol ten o ňom najsledovanejší, podľa zverejnených informácií si ho pozrelo 156-tisíc divákov starších než 12 rokov. Bývalý československý prezident a komunista tak prilákal najviac pozornosti.

Po Husákovi verejnosť najviac zaujímal Antol Srholec, rímskokatolícky kňaz, ktorý zomrel v roku 2016. Rozdiel medzi sledovanosťou týchto dvoch dokumentov bol tisíc ľudí. Najsilnejšiu trojku uzavrel Juraj Jánošík, na ktorého sa pozrelo 151-tisíc ľudí.

Divácku anketu Najväčší Slovák odštartovala RTVS 1. novembra 2018. Zdroj: RTVS

Naopak, najmenej divákov zaujal dokument o Jozefovi Gabčíkovi, ktorý sa zúčastnil na atentáte s krycím názvom operácia Antropoid na tretieho muža nacistického Nemecka, Reinharda Heydricha. Pozrelo si ho 104-tisíc ľudí. Portréty osobností ale uvádzala RTVS v náhodnom poradí, aby diváci neboli v hlasovaní ovplyvnení.

Divácku anketu Najväčší Slovák odštartovala RTVS 1. novembra 2018. Zámerom RTVS bolo, aby anketa vyvolala verejnú diskusiu o našej histórii a jej veľkých osobnostiach, o ich pozitívnych, ale aj negatívnych stránkach. Do finálovej desiatky sa ako jediná žena dostala Marika Gombitová, ktorá však vyjadrila prianie o vyradení z ankety. Následne ju nahradil Jozef Gabčík a uzavrel tak top desiatku mužských osobností Slovenska.

Slávnostný galavečer budú moderovať Adela Vinczeová a Štefan Chrappa. Zdroj: RTVS

Formát pre RTVS pripravuje producent a režisér Peter Núňez, ktorý stojí aj za obidvoma sériami folklórnej šou Zem spieva. „Projekt je pre mňa ako človeka, ktorý študoval históriu, veľkou výzvou. Teším sa na samotnú výrobu programu a som zvedavý, ktoré osobnosti našej histórie i súčasnosti budú pre verejnosť tie naj,“ vyjadril sa Núňez.

Zdroj: strategie.hnonline.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií