fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo sa stane s dušou po smrti? Toto tvrdia vedci!

Duša nezomiera spolu s telom, čaká ju niečo iné… A tvrdia to aj vedci! Viete, čo majú spoločné Charles Darwin, Richard Dawkins či Javier Bardem? Nuž, všetci títo a aj mnohí ostatní odmietali vieru v existenciu života po smrti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudské vedomie je podľa nich bez funkčného mozgu absurdnosťou. Zdá sa ale, že vedci prišli na jednu vec, ktorá možný život po smrti potvrdila.

Ako funguje duša po smrti podľa vedcov?

Dvaja poprední vedci, americký fyzik Stuart Hameroff a britský matematik a fyzik Sir Roger Penrose pracujú už od roku 1996 na kvantovej teórii vedomia.

Ľudská duša sa podľa nich ukrýva v mikroturbulách mozgových buniek a podľa ich teórie práve vďaka tomu funguje mozog ako kvantový biologický počítač a naše vedomie je len akýmsi programom, ktorý na tomto počítači beží.

Mozog je vlastne hardware, ktorý jedného dňa vypovedá službu, no software (duša) nezmizne, len sa presunie do vesmíru.

Pokiaľ človek zažije klinickú smrť, dostáva sa do stavu, keď jeho počítač stratí kvantové vlastnosti. Tie sú v ňom však stále uložené. Práve to je duša, ktorá existuje i naďalej.

Kvantové informácie totižto nemožno zničiť, a tak môžu existovať i mimo telesnej schránky a to sa presne deje i pri klinickej smrti. Pokiaľ je ale človek oživený, stratené kvantové vlastnosti mozgu opäť získa, pretože sa doňho vrátia kvantové informácie.

Prečítajte si tiež:
Si stredoškolák a ešte nevieš, či ísť na vysokú alebo hneď začať pracovať? Youtuber Štefan to zhodnotil takto!

Ak teda veríš tomu, že smrťou život nekončí, máš podľa vedcov pravdu, no stále nie je známe, čo sa deje s dušou, ktorá sa stane súčasťou vesmíru.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Quantum Consciousness

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií