fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Egyptský miliardár má plán na utečencov. Pomôcť má Grécko!

Máte tip? napíšte nám mailom

Egyptský miliardár chce, aby mu Grécko či Taliansko pomohlo vyriešiť situáciu s utečencami. Prišiel s nápadom, do ktorého chce sám zainvestovať! 

Naquib Sawiris, ktorý je desiatim najbohatším mužom v celej Afrike, chce pre utečencov založiť úplne novú krajinu. Podľa jeho slov disponuje Grécko a Taliansko množstvom opustených ostrovov, ktoré by mohli pomôcť vyriešiť aspoň čiastočne utečeneckú inváziu v Európe. Podľa jeho neho dnes to, čomu čelia utečenci v Európe, možno smelo nazvať hororom! Týmto bláznivým plánom chce utečencom, ktorí kvôli konfliktu na blízkom východe utekajú, pomôcť.

Za jeden Grécky či Taliansky ostrov je ochotný zaplatiť 100 miliónov amerických dolárov! Od migrantov požaduje, aby si na prípadnom ostrove našli prácu, ktorú by pre ne pomohol vybudovať, a aby sa podieľali na budovaní ich novej krajiny. Na svojom twitteri sa vyjadril, že podľa neho by mali sami migranti budovať novú krajinu, a to nie len bývanie, ale aj školy, zdravotné strediská či univerzity.

to, čomu čelia utečenci v Európe, možno smelo nazvať hororom!

Miliardár hovorí, že kým Európa zaobchádza s utečencami ako s dobytkom, on sa k ním chce správať ako k ľudským bytostiam. 

Prečítajte si tiež:
Youtuberi GoGo a Expl0ited: KONFLIKT priamo na mieste, ktoré im zarába! A pridali sa aj fanúšikovia!

Čo hovoríte na plán tohto miliardára? Súhlasili by ste s tým, aby aspoň časť utečencov, budovala na jednom z Gréckych či Talianských ostrovov svoju krajinu? Alebo je to podľa vás iba nemožný plán, ktorý by sa hodil do sci-fi filmu? Každopádne, dnes je situácia s utečencami naozaj zložitá a nevieme, ako ju bude ďalej Európa riešiť. Preto možno tento plán nemusí byť až taký šialený, a ak by to odsúhlasili viaceré krajiny a taktiež by Grécko či Taliansko súhlasili s návrhom Egypťana, možno by sa aspoň čiastočne darilo niekoľkým stovkám utečencom pomôcť a nájsť pre ne ľudskejšie podmienky, ktoré v Európe tak márne hľadajú.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií