fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európu čakajú veľmi chladné dni. Miestami bude o 10 °C chladnejšie než je priemer

Kým v závere minulého pracovného týždňa sme na našom území mali teploty presahujúce +30 °C, v Senici dokonca prekročili +35 °C, počas víkendu došlo k zmene. V najbližších dňoch teploty výraznejšie neporastú nielen na Slovensku, ale ani v Európe.

Máte tip? napíšte nám mailom

V piatok k nám vrcholil prílev teplého vzduchu, ktorý hnal teploty poriadne vysoko. Zároveň sa však od západu približoval studený front, kvôli ktorému sa aj výraznejšie ochladilo.

Dnes ráno na Orave teplota lokálne klesla aj slabo pod bod mrazu. Aj keď sa v najbližších dňoch bude pomaly, ale isto, otepľovať, hovoriť o výraznejších horúčavách nemôžeme.

Takéto počasie však nebude prevládať len u nás, ale aj takmer v celej Európe. Na vine bude studený front, ktorý sa začne opäť presúvať od západu na východ.

V niektorých oblastiach bude preto aj o 10 °C chladnejšie než je dlhodobý priemer. Teploty začnú výraznejšie stúpať až na prelome tohto a nasledujúceho týždňa.

Vtedy by sme sa mohli dočkať hodnôt okolo +30 °C. Zatiaľ nás však čaká počasie bez tropických teplôt a aj bez výrazných zrážok.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií