fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Farebné moriaky v ohrade? Prečo, a kde ich môžete vidieť?

Máte tip? napíšte nám mailom

Na každé sviatky posledných šesť dekád, farma Gozzi´s Turkey v Guilforde v štáte Connecticut priťahovala mladých aj starších návštevníkov tým, že dekoratívne nafarbila moriakov pestrými farbami , ako napr. purpurová, žltá či zelená. Vlastník farmy v USA, Bill Gozzi povedal, že tradícia maľovania moriakov pre návštevníkov začala už v roku 1940 krátko po tom, čo jeho starí rodičia otvorili farmu. Pôvodným cieľom bolo priniesť susedným deťom radosť. Postupne táto „atrakcia“ privolávala viac a viac návštevníkov zďaleka, ktorí sem chodili počas zimných prázdnin.

colored-turkeys-Gozzi-Farm

Každý rok, prvý novembrový týždeň, je tucet moriakov umiestnených do ohrady, ktorá sa nachádza hneď na začiatku farmy. Moriaky v ohrade zostávajú až do Štedrého dňa. Deťom sa to veľmi páči a podľa Gozziho sa moriakom pozornosť, ktorú im venujú ľudia, páči. Samci si dookola vykračujú ako pávy a samice sa predvádzajú.

Zaujíma vás ako farbíme moriakov na neónové farby? Bill Gozzi však tvrdí, že je to rodinné tajomstvo. Zmienil len to, že to nemá nič spoločné s genetikou.

Deti sa ho mnohokrát pýtajú: „Je to vďaka krmivu?“. Na túto otázku však musí odpovedať samotná fantázia každého návštevníka.

Prečítajte si tiež:
Milovníci zmrzliny, POZOR! Viete, ako rozoznať kvalitnú od tej umelej?

Na jednom blogu sa vraj písalo, že je to vďaka netoxickému farbiacemu krmivu založenému na rastlinnej báze, ktoré sa aplikuje na morčacie perie, za účelom vytvorenia neónových farieb. Vraj je to úplne neškodné. Táto informácia aj naďalej zostáva len domnienkou.

Každý rok majitelia zdieľajú fotografie moriakov na facebooku. Aj napriek tomu, že stále dostávajú veľa pozitívnych ohlasov, nájdu sa aj takí, ktorí to hodnotia negatívne. Zvykli to robiť aj mláďatám v šesťdesiatych rokoch. Mnoho ľudí si myslelo, že je to pre moriaky veľmi nezdravé. Keď budú predávať len biele moriaky, čo sa potom stane s tými úbohými moriakmi? Zomrú na rakovinu? Tieto otázky sú kládli ľudia. Pre mnohých ľudí sa však návšteva farmy s neónovými moriakmi stala tradíciou najmä na Vďakyvzdanie. Každým rokom sú moriaky viac populárne.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií