fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najväčší slovenský festival Pohoda nebude. Presúva sa na budúci rok

Festival Pohoda sa kvôli aktuálnej situácii s pandémiou koronavírusu neuskutoční. Presúva sa na budúci rok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj napriek tomu, že pred týždňom ešte organizátori verili, že festival Pohoda by sa mohol uskutočniť, dnes už vieme, že sa tak nestane. Obľúbený slovenský festival, ktorý do Trenčína priláka tisíce milovníkov hudby sa presúva na budúci rok. Potvrdil to dnes organizátori v živom vysielaní Rádia_FM.

Pohoda 2020 tento rok nebude

„Všetky vstupenky z tohto roka ostávajú v platnosti. Zároveň tým, ktorí to potrebujú, garantujeme vrátenie plnej sumy za lístok. Úžasná atmosféra živého stretnutia na festivale Pohoda nám bude veľmi chýbať, rovnako ako pozitívna energia, ktorá na letisku ostáva po festivale. Sme však optimisti, a preto veríme, že si zameškané vynahradíme v budúcnosti s ešte väčšou radosťou,“ povedal Michal Kaščák.

Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s epidemiológmi, ktorí potvrdili, že šanca na usporiadanie festivalu s kapacitou 30-tisíc ľudí je v júlovom termíne na Slovensku nulová.

Kultúrne straty

„Oveľa dôležitejšie ako ekonomické straty sú straty kultúrne. Je nám veľmi ľúto, že ľudia sa nemôžu stretávať, že nemôžu zdieľať radosť z hudby, radosť z umenia. Oveľa horšie ako festivaly sú na tom kluby, dodávatelia, zvukári, technici, brigádnici v baroch, celé zázemie hudobnej scény. Práve na ľudí zo zákulisia by sa teraz mala zamerať naša pozornosť. Čo sa týka nás, tak straty budú rádovo vo výške niekoľko stotisíc eur. Ide o náklady spojené s prípravou tohto ročníka a so zálohovými platbami, ktoré boli vyplatené, a nevieme povedať, či sa k nim v prípade presunutia ročníka na rok 2021 dostaneme. Ekonomické straty budeme riešiť neskôr, až keď k nim reálne príde,“ uviedli organizátori.

Festival Pohoda je hudobný multikultúrny festival, ktorý sa koná v Trenčíne, zvyčajne cez víkend (od štvrtka) prvého júlového týždňa. Festival založil v r. 1997 Michal Kaščák a Mario Michna – kľúčové osobnosti lokálnej undergroundovej scény, na základe čoho Pohoda začínala ako menší alternatívny festival s počtom návštevníkov 2000. Od roku 2000 je však najväčším slovenským hudobným festivalom.

Prečítajte si tiež:
VRCHOL VEČERA na Pohode: Pozrite sa, čo predviedli Lola Marsh a Zuzka Kronerová
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií